Nawilżanie powietrza

Obecnie jednym z kłopotliwych zjawisk, z jakimi ma do czynienia się człowiek, jest niewłaściwy stopień wilgotności powietrza. Udowodniono, że zarówno za bardzo wilgotne, jak i przesuszone powietrze wpływa niekorzystnie na ludzki organizm. W efekcie prowadzi to czasami do uczuleń czy innego rodzaju schorzeń. Sporą wagę przywiązuje się więc do dbałości o czyste i jak najlepsze powietrze w wnętrzach. Dotyczy to nie tylko budynków i mieszkań włascościowych. Kwestia ta ma szczególne znaczenie dla pomieszczeń, w których naraz przebywa wiele osób. Są to na przykład biura większych przedsiębiorstw, w których często montowanym przyrządem jest klimatyzacja.

nawilżacz

Autor: Klimatop
Źródło: www.klimatop.pl
Za to coraz częściej pojawiającym się problemem w nowoczesnych wnętrzach jest zbyt wysuszone powietrze. Bierze się to z tego, że w nowoczesnym budownictwie zazwyczaj zastosowane jest centralne ogrzewanie, przez co stopień wilgotności powietrza gwałtownie spada (odnośnik źródłowy). Właściwe nawilżacze powietrza umożliwiają jednak odwrócenie tego stanu rzeczy.

Nawilżacze na grzejnikPodstawowym przedmiotem, który jest stosowany do walki z przesuszonym powietrzem są ceramiczne nawilżacze umieszczane na kaloryferze. Jest to nic innego jak pojemnik z wodą, która pod działaniem ciepła paruje i powoduje wzrost wilgotności we wnętrzu. Takie nawilżacze mają jednak bardzo małą skuteczność. Ich efekt jest raczej krótkotrwały. Poza tym nierzadko zdarza się, że domownicy zapominają napełnić go wodą. Jego niezaprzeczalną zaletą jest natomiast w każdym przypadku niewysoki koszt. Z drugiej strony jednak niekiedy można zapłacić więcej za wyższą skuteczność przyrządu (rzetelne opracowanie).

Nawilżacze dekoracyjne
Elementy dekoracyjne kojarzą się w większości przypadków z elementami tradycyjnymi, niezbyt nowoczesnymi. W rzeczywistości nowego typu nawilżacz powietrza może być i skuteczny, bo opiera się na nowoczesnych technologiach, i być przedmiotem dekoracyjnym. Aktualnie znaczną popularność zyskują urządzenia ultradźwiękowe, których efektywność jest bardzo duża. Urządzenia takie oferowane są aktualnie w zasadzie we wszystkich możliwych kształtach. Można więc przykładowo dobrać nawilżacz do pokoju dziecinnego, wybierając nawilżacz w kształcie zwierzątka.oferta farba z magnesem farba z magnesemStosowane są również ozdobne nawilżacze na parę, które dodatkowo emitują delikatne kolorowe światło.