Nastrój wschodu w twojej łazience

Świat, który nas otacza staje się coraz bardziej nowoczesny. Posiadamy do dyspozycji najnowszej generacji telefony oraz komputery, prowadzimy auta na prąd. Lecz w stylizacji wnętrz wciąż widać, że wiele ludzi cierpi na postmodernistyczną nostalgię.

Jeśli pragniesz w swojej łazience uzyskać atmosferę niczym w tureckiej łaźni, mamy na to metodę.
Wówczas najistotniejszym czynnikiem będzie z pewnością mozaika kamienna. Jest to rozwiązanie nieco mocniej kosztowne niż nabycie kafelek, lecz wspaniały efekt jest pewny. Możemy zamówić sobie dowolną kompozycję, gdyż projekty (polecamy Projekty wnętrz aplusdesign) realizowane są indywidualnie. Toteż tutaj będziemy mieli ogromne pole do popisu. Mozaika kamienna idealnie odda wybrany styl orientu, który chcemy wyczarować – bizantyjski, indyjski czy arabski – przejrzyj kompletną ofertę na tej stronie. Do tego wolnostojąca, pozłacana wanna i nic poza tym na posadce nie będzie nam konieczne. Może poza paroma kwiatkami doniczkowymi, które nie lubią od słońca oraz uwielbiają parę wodną.
Przy tak wykonanej podłodze, pozostaje nam jedynie nałożyć płytki ścienne, właściwie dopasowane do mozaiki. Jeśli wybraliśmy kolorowy wzór na podłodze, powierzchnie ścian lepiej będzie pokryć stonowanym kolorem, żeby uniknąć kiczu. Niezbędne jednak będzie powieszenie jakiegoś interesującego malunku, w złoconej ramie. Wówczas, nasze płytki ścienne będą właściwie zaakcentowane – kliknij to. Nie zapomnijmy także o lustrze, które w orientalnej stylizacji pełni bardzo ważną rolę. Dodatkowo, przy typowaniu mebli, możemy postawić na ciemniejsze drewno, które wtopi się w tło.

tableau - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Aranżacja łazienki od początku to bardzo dobra zabawa, jeśli tylko orientujemy się, w jakiej stylistyce chcemy ją przeprowadzić.

Obecnie do łask powrócił styl orientalny, pełen przepychu, który jest bardzo często stosowany przez młodych ludzi. Jeżeli chcesz wykorzystać go u siebie, koniecznie zainwestuj w mozaikę kamienna na podłogę.