Naprawdę przydatne narzędzia do sortowania śmieci

Sortowanie śmieci przez długi okres czasu było w Polsce zjawiskiem bardzo rzadkim. Mało ludzi miało w mieszkaniu kilka pojemników na śmieci. Ostatnimi czasy weszła ustawa o sortowaniu śmieci i sytuacja wreszcie po wielu latach zmieniła się. Dla wielu osób korzystanie z wielu kubłów na śmieci było przez pierwszy okres czasu niemałym problemem. Przede wszystkim ludzie starsi nie orientowali się w szczegółach, w jaki sposób sortować odpady. Osobnym problemem stało się niezbyt profesjonalne przeprowadzenie wdrożenia nowego sposobu segregacji śmieci przez urzędy miast. Brakowało stosownych opisów i akcji informacyjnych, co powodowało niemałe zamieszanie i wzrastały niepotrzebne negatywne nastroje względem sortowania odpadów.

kosze przeznaczone do segregacji śmieci

Autor: Matthias Buchmeier
Źródło: http://www.flickr.com
Wydziela się obecnie kilka rodzajów pojemników na odpady. Pierwszy to pojemnik na papier. W takim koszu można umieszczać wszystkie odpady typu gazety, różnego rodzaju czasopisma czy też ewentualnie książki, stare nieużywane zeszyty i wszelkiego gatunku kserówki, z jakich już nie korzystamy. Ponadto naturalnie pojawią się tutaj również kartony oraz materiały wykonane tylko z tektury. Nie wolno wyrzucać do tego typu koszów z kolei opakowań z folią aluminiową, które składujemy po mleku czy napojach w kartonikach, ani też papierów zatłuszczonych, czy kalek.

Kolejnym rodzajem kosza do dzielenia jest żółty pojemnik na plastik. Mamy możliwość tutaj składować wszystkie opakowania wykonane z plastiku, po kremach, jogurtach, margarynach, do tego butelki plastikowe po sokach, ale również powinny się tutaj pojawić pudełka wykonane z papieru, które w środku lub na zewnątrz mają aluminium lub folię. Wyrzucimy tutaj także wszelkie torby i jednorazówki z plastiku. Istotne jest, aby nie zapominać, że do takiego kosza wkładamy także aluminiowe opakowania i drobny złom. Nie wolno umieszczać tutaj na pewno styropianu, ani pudełek po olejach, lekach, czy innych tego rodzaju.

Inny pojemnik jest na materiały szklane. Umieszczamy tam wszystkie butelki szklane po sokach i jedzeniu, jednak nie wyrzucamy nakrętek.

Jeżeli potrzebne Ci nowe źródło natchnienia, zerknij koniecznie (http://www.procleaner.pl/sprzatanie-biura/) pod ten odnośnik. Znajdziesz w tamtym miejscu artykuły napisane przy pomocy podobnej retoryki.

Pamiętajmy, że nie można wyrzucać tam żarówek, czy też porcelany, luster czy szyb samochodowych.

Kosze do sortowania śmieci (więcej szczegółów tutaj: ) spotykamy jeszcze w dwóch rodzajach. Kosze w kolorze brązowym , w których umieszczamy odpady organiczne oraz w kolorze szarym. W takich umieszczamy wszystkie odpady, jakie do przetworzenia się nie nadają.