Naklejki ścienne – tania dekoracja pomieszczenia w dziesięć minut!

Naklejki ścienne to znakomity sposób na szybką metamorfozę ściany. Przyklejanie nalepki jest naprawdę proste i zajmuje – zależnie od rozmiarów a także układu naklejki od 5 do 30 min. Przy naklejaniu nic nie może się rozlać, pobrudzić ani przesunąć. Dlatego właśnie naklejki na ściany robią ostatnimi czasy zawrotną karierę.

Naklejki ścienne stanowią niezwykle efektowny i bezproblemowy w wykonaniu pomysł na ozdobę wnętrz. Naklejki to ostatni krzyk mody (prócz fototapet oraz malowania szablonami).

Z czego fabrykowane są naklejki ścienne? Naklejki produkowane są z folii PCV. Bywają czasem określane mianem nalepek winylowych. Jest to rozwinięcie skrótu PCV, który oznacza polichlorek winylu. Naklejka jest fabrycznie pokrywana warstewką kleju, przeważnie poliakrylanowego. Jednym z najistotniejszych jego parametrów jest tak zwana usuwalność (po zdjęciu zdobień na podłożu nie zostaną trudne do usunięcia pozostałości). Folie, z których powstają naklejki, nie powinny być zbyt grube. Najczęściej ozdobne motywy krojone są z delikatnej folii grubości 80 mikronów. Wytwórcy deklarują, że na zewnątrz wspomniana folia może posłużyć trzy-pięć lat (zależy to oczywiście od podłoża, do jakiego jest przyklejona a także od warunków pogodowych), a jej żywotność we wnętrzach będzie o wiele dłuższa, praktycznie trudna do ustalenia.

Folie stosowane do produkcji nalepek posiadają rozmaite kolory oraz dwa wykończenia powierzchni: połyskujące oraz matowe. Stąd rozmaitości wzorów towarzyszy także duży wybór zabarwień. Nalepki na ścianę bądź naklejki na szafy wnękowe – niezwykle łatwo jest ulokować na podłożu. Ściana może być pokryta dowolnym rodzajem tynku czy farby. Podłoże powinno być jednak oczyszczone a także gładkie.

Czy niniejszy post jest według Ciebie cenny? Jeśli tak, to bez wątpliwości zaintryguje Cię również to wiarygodne źródło (http://nihilnovistudio.com/aktualnosci/n/2/zero-waste) – mówi o podobnej kwestii.

Ozdób nie należy przyklejać do łuszczącej się farby albo pękającego tynku, wspomniana powierzchnia potrzebuje oczyszczenia ze swobodnie związanych fragmentów oraz wyrównania. To jednakowe zabiegi przygotowawcze, które czynimy, nim przystąpimy do malowania czy tapetowania ścian. Trzeba mieć na uwadze, iż aczkolwiek naklejki są nieprzezroczyste, są wykonane z cieniutkiej folii, zatem nie ukryją nawet niedużych wgłębień powstałych w efekcie złuszczenia się farby.