Najnowsze artykuły szklane

Tworzywami, które chyba najmocniej kojarzą się z nowoczesnym stylem i konstrukcjami są stal i szkło. Szkło, chociaż produkowane i stosowane jest od bardzo długiego czasu, na dzień dzisiejszy zyskuje całkowicie nowe wykorzystania. Można je spotkać już nie tylko w ramach okiennych czy drzwiach. Wykorzystywane jest na przykład na dużą skalę do konstruowania budynków.

Nowoczesne, wielopiętrowe konstrukcje o szklanych ścianach kojarzą się z innowacjami, a także z luksusem. W tego typu budynkach niejednokrotnie bowiem znajdują się nie tylko pomieszczenia biurowe, lecz również luksusowe apartamenty. Dzięki użyciu oszklonych ścian widok z wysoko położonego mieszkania będzie neizwykle atrakcyjny. Ściany szklane powinny rzecz jasna spełniać określone aspekty, a także wymagają więcej uwagi niż obiekty z betonu. Konieczne jest bowiem częste mycie tego rodzaju powierzchni, a wykonanie tego od strony zewnętrznej jest zadaniem dość ryzykownym. Do tego celu zatrudnia się więc specjalne grupy ludzi.

Szkło w budownictwie

Autor: Newtown grafitti
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotnym elementem takich miejsc, jak choćby łazienka, są lustra – szczególnie lustra na specjalne zamówienie klienta . Umozliwiają one ludziom na oglądanie własnego odbicia w celu sprawdzenia wyglądu czy na przykład dokonania czynności higienicznych. Niezwykle znacząca jest jakość szkła, z jakiego zrobione jest lustro – więcej treści na ten temat -. Wbrew pozorom może ona wpływać na poziom obrazu, jaki widzi się w lustrze. Oprócz tego zwierciadła wykonane z niskiej jakości szkła wcześnie ulegają uszkodzeniom i są trudniejsze w utrzymaniu czystości. Obecnie zwierciadła stosowane są już nie tylko do aspektów czysto funkcjonalnych. Są także chętnie stosowanym elementem dekoracyjnym wnętrz. Już dawno odkryto, że zastosowanie zwierciadła w niewielkim pomieszczeniu optycznie go powiększa.

http://parcienaszklo.com.pl

Autor: „Parcie na szkło”
Źródło: http://parcienaszklo.com.pl/

Różnego rodzaju konstrukcje szklane stają się powoli nagminnym elementem współczesnych miast. Są to już nie tylko obiekty ze szkła, ale także pozostałe elementy. Z tego tworzywa przykładowo nierzadko wytwarzane są balustrady, w szczególności jeżeli jest potrzeba zaglądania przez nie. Jednym z całkiem nowych zastosowań szkła jest wykorzystanie go w zoo. Grube szklane ściany oddzielające na przykład wybieg dla tygrysów są znacznie lepszym rozwiązaniem niż przykładowo klatki z prętów. Co najważniejsze, zapewniają lepszą ochronę.