Najciekawszy pomysł na aranżację mieszkania z belkami z drewna.

Szukasz pomysłu jak urządzić dom z belkami? Napiszemy dzić ci kilka opcji. Jedno wiemy – warto konkretnie wyeksponować drewniane wykończenie ścian i sufitów. Z pewnością nie polecamy drewnianych belek obudowywać płytami regipsowymi. Utracimy tym sposobem ciekawą ozdobę przestrzeni.

Dom drewniany
Urządzanie domu z drewnianymi belkami to wielkie trudność. Warto zatem wykorzystać te oryginalne ozdoby, tym samym pomyśleć o tym, aby było to tak zrobione, by pasowało optymalnie do większości pozostałych elementów stylizacji mieszkania. Wiadomo ściany możemy wyłożyć płytami kartonowo-gipsowymi, ale resztę elementów pozostawmy właśnie drewniane (https://www.kabus.pl/). Belki odczyśćmy przy pomocy papieru ściernego, a później zabezpieczmy, lub (belbazaar.pl) zamalujmy odpowiednim impregnatem. Jego odcień możemy dostosować do planowanych mebli, które mamy zamiar postawić w wykonywanym wnętrzu.

Kilka fajnych pomysłów na wnętrza z belkami znalazłam na stronie . Mi szczególnie podobają się wersje domów, w których belki z drewna są połączone z podłogą o podobnym, albo meblami zrobionymi w tym samym klimacie.

Belki można również pomalować tą samą farbą, co ściany wnętrza. Jednak wtedy utracimy możliwość patrzenia na świetnie prezentujące się, lite drewno. Tym samym wyżej radzę potraktować belki jedynie przeźroczystym impregnatem do drewna. Przede wszystkim dlatego, że taka zwyczajna fraktura drewna pasuje do wszystkich możliwych odcieni ścian i podłogi. Również doskonale ociepla środek pomieszczenia. Gdy nie masz na ścianach belek, które tworzą szkielet domu, możesz kupić w sklepach ich imitacji – modne są poliuretanowe belki stropowe. Wyglądają jak drewno! Ale o tym w innym artykule.