Nabywamy nagrobek – poradnik

Każdy z nas na którymś etapie życia musi stanąć przed bolesnym faktem straty kogoś bliskiego. Łączy się to z zakupem nagrobka.
Dobór nagrobka jest dość skomplikowaną kwestią.

Częstokroć też jest związany z silnymi ekscytacjami. To wszak ostatnia rzecz, która nam będzie przypominać o zmarłym krewnym przez długie lata. Dobór kamienia jest to najtrudniejszy a także najbardziej stresujący etap przy wyborze grobowca. Rozmaitość kamienia na polskim rynku przyprawiła o zawrót głowy niejednego. Do tego dookoła własności przeróżnych rodzai kamienia narosło tak dużo mitów, iż trudno jest komukolwiek podejść do owej rzeczy w sposób obiektywny. Który kamień jest najsolidniejszy? To jest pytanie jakie nierzadko zadajemy w zakładzie kamieniarskim. Większa część osiągalnych na rynku wariantów granitu posiada pokrewne przymioty. Czasami zdarza się, że poniektóre kamienie (zwłaszcza te najbardziej twarde) mogą pęknąć. Dzieje się tak na skutek nagłej zmiany temperatur. Dla przykładu w skwarne dni czarny nagrobek osiągnąć może temperaturę siedemdziesięciu stopni a w niektórych sytuacjach nawet ogromniejszą po czym ni stąd ni zowąd pada deszcz. Jeśli nasz granit (kopalnia granitu Strzegom) przetrwał taką próbę bez szwanku to znaczy, że nie ma w nim wewnętrznych naprężeń oraz zachowa dobry wygląd przez wiele, wiele lat. W wypadku gdyby doszło do pęknięcia można zareklamować nasz produkt w zakładzie kamieniarskim.
fotoceramika

Autor: Colico
Źródło: Max-Fliz
izolacja

Źródło: pixabay.com
W jaki sposób więc kupić stosowny kamień? Najprostszą metodą jest zdanie się na swój smak oraz doświadczenie ekspertów u których zamawiamy usługę.

Wybierajmy zakłady które słyną z dobrej jakości usług bądź takie jakich pracownicy chętnie służą profesjonalną pomocą podczas wyboru. A co ze zrealizowaniem fotografii na grób? Tym trudni się już fotoceramika.