Na jakie elementy składowe wyposażenia trzeba skierować swoją uwagę, urządzając pokój naszego szkraba

Wyposażenie wnętrza dziecięcego pokoiku nie jest dla rodzicieli łatwym zadaniem. Dzieci szybko wzrastają i co jakiś czas trzeba wymieniać posiadane meble na większe, dostosowane rozmiarem do wzrostu pociechy. Meble dziecięce mogą niespodziewanie stać się iskierką pokoleniowej odmienności sądów.

Drugoklasiści będą chciały posiadać różnokolorowe meblościanki, najlepiej takie, jakie są postawione w pokojach kumpelek i

pokój dla dziecka

Autor: Beds.pl
Źródło: Beds.pl

przyjaciół ze szkolnego podwórka. Rodzice planując zakupy, kierują się prędzej wygodą, praktycznością i wartością cenową mebli. Najważniejszym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju są biurko i łóżko.

Nawet maluchy, które nie chodzą jeszcze do zerówki, z chęcią rysują, malują farbami plakatowymi, oglądają obrazki w kolorowankach, a nawet uczą się już czytać oraz stawiać pierwsze litery. Biurko i krzesło maty pod krzesła na kółkach dostosowane do ich sylwetki, uchronią je przed nabytymi nieprawidłowościami postawy. Dodatkowo w czasie poprawnego siedzenia przy biurku dzieci ukształtują w sobie dobre nawyki na całe dojrzałe życie.

W łożu spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia, zatem całkiem sporo. Nie zapominajmy jednak, że dzieci drzemią jeszcze dłużej. Podczas dzionka rozłożone łoże może utrudniać poruszanie się po pokoju, zwłaszcza tym o kieszonkowej powierzchni. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom i potrzebom rodzicieli, wytwórcy mebli wprowadzili na rynek nowoczesne wzory, wśród których znalazła się również kanapa z funkcją spania. W nocy pełni rolę komfortowego łoża, a w w czasie dnia służy jako plac do rozrywki. Poza tym w jej wewnętrznym pojemniku na pościel umieścimy wszystkie kołdry, poduszki i pledy.

pokój dla dziecka

Autor: Kids Town
Źródło: Kids Town

Kanapa z funkcją spania może być pokryta skórą albo specjalnym, grubym materiałem. To drugie rozwiązanie bywa częściej wybierane, bo skórzana tapicerka prawie wcale nie pasuje do ścian dziecinnego pokoju.

Meble dziecięce dzięki swojej żywej barwie powodują, że wygląd pokoju aż zapiera dech w piersiach. Szuflady, szafy, półki mają być wykonane ze sprawdzonych surowców, a ostre brzegi troskliwi rodziciele zabezpieczą już samodzielnie. Meble dziecięce posiadają jednak zawsze jedną, poważną wadę. Kiedy ciuszki nie mieszczą się już w szafce, a pięty berbecia znacząco wystają poza powierzchnię łóżka, rodzice są zmuszeni zakupić nowe meble. A zrobić ze starymi? W każdym razie można je wystawić na sprzedaż korzystając z pośrednictwa popularnych serwisów ogłoszeniowych albo najzwyczajniej w świecie oddać mniej nadzianym kumplom.