Modyfikujesz wizerunek mieszkania – rozpocznij od najłatwiejszych elementów

We dzisiejszych czasach, każdy z nas dba o miejsce w którym mieszka na liczne możliwe i osiągalne metody. Czasami mniej, czasami bardziej, jednak przeważnie chcemy mieć schludno, estetycznie, w miarę współcześnie, co jest zależne od dochodów lub też olśniewająco, w zależności od gustu.

Od czasu do czasu przychodzi czas, w którym lokum wyda nam się nieeleganckie, zabytkowe, nieświeże. Wówczas najczęściej przychodzi decyzja o remoncie. Zaczynamy przeglądać strony internetowe z dekoracjami, chodzimy po centrach handlowych czy sięgamy po porady znawców od zdobienia wnętrz.

dekoracja do mebli

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

W rzeczywistości sposobów na zmianę wizualną miejsca zamieszkania jest całkowite mnóstwo. Wszystko uzależnione jest od tego jaki wynik końcowy chcemy uzyskać. Skoncentrujmy się jednak na łagodnym odświeżeniu środka naszego domu. Na początku ściany, które malujemy zawsze na początku zupełnej akcji remontowej. Dopiero później przychodzi czas na akcesoria i ozdoby. Zmiana lampy, koloru narzuty na łóżko, dywanów w łazience czy inne uchwyty do mebli, takie jak z tego sklepu z meblami. Te małe, drobne rzeczy spowodują, że nasze lokum będzie wyglądać zupełnie inaczej.

Koszty w sumie nie są bardzo duże, w zależności jaką pulą pieniędzy dysponujemy wybieramy właściwe produkty. Wartość lampy waha się od 30 zł do kilku tysięcy, zaś za uchwyty do mebli zapłacimy od 2 zł do nawet 200 zł. Na tej podstawie, można odnotować, iż da się przekształcić wnętrze pomieszczenia, tak naprawdę posiadając niewiele pieniędzy, natomiast więcej sposobów i werwy.

Sporą wygodą dla nas jest to, że możemy wszelkie te towary kupić w jednym hipermarkecie, których powstaje coraz to więcej np. Castorama, Agata Meble, IKEA czy Leroy Merlin. Wszystko osiągalne pod ręką, i to od zaraz. Remont to nie „koniec świata” jesteśmy w stanie go zrobić w sposób oszczędny, ale i być rozrzutnym. Elementarne zasady, którymi należy się inspirować decydując się na jakiekolwiek czynności to: analiza wymagań na prace remontowe i podliczenie budżetu jakim zarządzamy.

Znajdujący się w innym tego typu portalu artykuł na pewno także Cię zaintryguje – to ważny tekst (http://wphw.pl/biurka-czarne) traktujący o omawianej sprawie.

Kiedy już to spełnimy, zostanie tylko wykonanie naszego projektu.