Modne dekoracje wykonane z zastosowaniem oświetlenia elektroluminescencyjnego

Światło typu LED będzie w kraju coraz bardziej modne. Nie powinno to zadziwiać – dzięki o wiele skromniejszemu zużyciu prądu, rozwiązanie to sprawia, że da się oszczędzić niemało pieniędzy. Światło elektroluminescencyjne ma jednak również inne atuty. Gwarantuje wytworzenie ciepłego i nader fascynującego światła. Dzięki temu może łączyć w sobie tak samo funkcję dekoracyjną, jak również utylitarną.

Taśma ledowa

Autor: SparkFun Electronics
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje nader dużo rodzajów światła LED. Oczywiście najpopularniejszym z nich będą lampy. Jednakże rozwój tej dziedziny sprawia, że w dzisiejszych czasach spotyka się nawet okazałe donice do ogrodu wyposażone w system oświetleniowy LED. Niezwykle atrakcyjnym wyjściem są także świetliste taśmy. Przykładem może być taśma LED SMD 3528. Jest ona oparta na niezwykle popularnych diodach, jakie wyróżniają się niewielkim wykorzystaniem prądu. Dzięki wyposażeniu w mocną taśmę, nader łatwo się ją montuje. Równocześnie wykorzystany klej jest na tyle solidny, iż jesteśmy w stanie uzyskać gwarancję, iż taśma LED SMD 3528 nie odpadnie.

Taśma LED 5050 osiągalna w wielu marketach, też wyróżnia się niezwykłym uznaniem. Konstrukcja jest analogiczna i również oparta jest na taśmie dwustronnej. Jednak wykorzystano w niej inny gatunek diod. Dzięki temu będzie niezwykle często użytkowana do oświetlania biur czy pomieszczeń kuchennych. Diody zalane zostały bezbarwną substancją, dzięki czemu są wytrzymałe na działanie wilgoci – toteż nie jest im straszne umieszczenie w okolicy kuchenki gazowej.

Taśma LED 5050 ma możliwość dzielenia – co określone odległości – dzięki czemu da się ją swobodnie kształtować bez obawy powiązanej z awarią instalacji. Wybierając taśmy LED trzeba zwrócić uwagę, by posiadały one różnego gatunku certyfikaty wymagane na europejskim rynku.

Dzięki temu da się uzyskać pewność, że instalacja taka będzie nie tylko atrakcyjna, ale także w pełni bezpieczna. Nie powinno być najmniejszych problemów ze znalezieniem takich towarów, jakie całkowicie nas usatysfakcjonują. Zarówno w sklepach internetowych jak i w tradycyjnych placówkach zetknąć się można z bardzo szeroką ofertą światła LED.