Mieszkanie w stylu skandynawskim – marzenia o jasnym oraz przestrzennym wnętrzu

Jeśli chcielibyśmy, by nasze mieszkanie było jasne i przestronne, warto się zastanowić nad zaaranżowaniem go w stylu skandynawskim. Norwegia, Dania, Szwecja i Finlandia, to kraje, w których wymyślono ten styl dekoracji mieszkań. Jego początki są ustalone na lata trzydzieste XX wieku.

nowoczesny design skandynawskiego mieszkania

Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze koncepcje tego stylu to prostota i minimalizm wzorów, szczególnie jasne, dobrze oświetlone naturalnym światłem przestrzenie, używanie wyłącznie naturalnych tworzyw, bądź tych zyskanych w procesie recyklingu. Skandynawowie należą do nowoczesnych i otwartych osób, którzy szanują naturę i ekologię. Styl skandynawski jest połączeniem tradycji i nowoczesności.

kuchnia w stylu skandynawskim

Autor: Jess Pac
Źródło: http://www.flickr.com

Idealnym materiałem jest z tego powodu drewno – planując zakup mebli meble młodzieżowe dla chłopców zwróćmy szczególną uwagę na jasne drewniane fronty. Będą doskonale pasowały do bielą ścian. Podkreślmy odpowiednio okna, nie przykrywając ich ciężkimi kotarami, a tylko białymi firankami. Doskonale będą także wyglądać różnego rodzaju oszklone gabloty. Gdy pokoje wypełnimy bielą, nie należy się obawiać pojedynczych, kolorowych akcentów, które przełamią monotonię. Ściany możemy także pomalować w barwy delikatnego błękitu czy szarości. W kwestii doboru podłóg – najlepiej kupić naturalne drewno – od nas zależy czy będzie to tradycyjny parkiet, czy może podłużne deski. Musisz o takie rzeczy zadbać, jeżeli marzy się wnętrze w stylu skandynawskim.

Meble powinny być nieskomplikowane – geometryczne wzory bez niepotrzebnych dodatków, niektóre mogą być starodawne. Najlepiej sprawdzą się fotele, stoliki, proste łóżka – można je zakryć kolorowym pledem bądź obrusem. Dodatki, które znajdą się w naszym mieszkaniu również powinny być z naturalnych materiałów. Doskonale będą pasować wszelkie wiklinowe kosze, kamienne naczynia, drewniane misy, trzcinowe kosze na drobiazgi. Od nas tylko zależy czy wszystkie będą utrzymane w jednej stylistyce.
Posted in Bez kategorii