Meblujemy!

Odpowiednio dobrane meble to właściwie 90 % sukcesu w dekorowaniu mieszkania. O ile nie wiesz, jak to zrobić, jak najszybciej przeczytaj ten wpis.

Meble do salonu powinny być najelegantszym elementem aranżacji lokum. Jak wszyscy wiedzą, salon jest miejscem, w którym podejmuje się wizytujących. Aby pokazać się od jak najbardziej dystyngowanej strony, należy salon udekorować z wyczuciem.

meble do pokoju na wajnert.pl
Fatalnym błędem, robionym przez wielu ludzi, jest przesadne wypełnienie salonu różnymi bibelotami. Należy pamiętać o uwolnieniu metrażu, by goście nie czuli się klaustrofobiczni.

O ile chodzi o szafy do sypialni (zobacz: kanapa narożnik) (wajnert.pl o szafach do sypialni), mądrze jest postawić na modele, które charakteryzują się jak największą pojemnością. Ciekawym wyjściem jest zainstalowanie szafy w ścianę, przez co zyskuje się miejsce. Przydatna wskazówka dla małżeństw – rozdysponujcie po równo miejsce w szafie na ubrania. Ludzie mają poczucie własności, więc zajmowanie cudzej przestrzeni może wywoływać spore spięcia. Dla dobrego samopoczucia każdy musi posiadać swoją przestrzeń, w której rządzi suwerennie.

Łazienka i kuchnia są miejscami, w których powinny stać meble użyteczne. Stylizacja mebli staje się więc sprawą drugoplanową. W tych pomieszczeniach należy wszystko umeblować tak, by zostawić metraż do bezproblemowego robienia różnych czynności. Dobrymi elementami w łazience i kuchni są te wyprodukowane ze szkła, charakteryzujące się minimalizmem estetycznym. Jeśli zamierzasz dorzucić jakiś element przytulności w łazience, możesz zakupić puchowy dywan, który będzie przyjemnie ocieplał po wyjściu spod prysznica.

Dla tych, którzy są zasobniejsi, zaleca się luksusowe meble skórzane (ładne meble skórzane na wajnert). Takie elementy będą doskonale wyglądać w pokoju dziennym. Powinno się pamiętać, że meble skórzane muszą korespondować z resztą projektu mieszkania. Jak wiadomo, takie meble kojarzą się głównie z klasycznymi rozwiązaniami, zatem trzeba przypilnować, by i pozostałe meble były dobrane w takiej stylizacji.