Meble z dużych sklepów czy od lokalnych producentów?

Na rynku mebli mieszkaniowych mamy w chwili obecnej bardzo duży wybór bardzo różnych rozwiązań. Istnieją bardzo popularne sklepy z meblami, które w swojej ofercie posiadają praktycznie każdy typ mebli, zarówno do pokojów dziennych, jak i sypialni i pokojów dziecięcych oraz łazienek czy nawet kuchni.

meble - sypialnia

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
W takich sklepach produkty są do siebie nieco podobne stylistycznie. Z jednej strony sklepy takie oferują bardzo dużo rozmaitych mebli, ale osoba wrażliwa na kształty i dobrze odnajdująca się w trendach stylistycznych dostrzeże, że wszystkie te produkty pochodzą od jednego i tego samego producenta. Jest kilka popularnych molochów tego typu i każdy z nich oferuje klientom nieco inny sznyt. Polacy nie należą do narodów o wyszukanych gustach estetycznych, nie znają się na modzie i tak samo nie są wybredni w meblowaniu swoich mieszkań. Skutkiem tego goszcząc u naszych znajomych możemy czasem się spotkać z takimi samymi meblami w pokojach czy w kuchniach. Ludzie wolą pójść na łatwiznę i zakupić gotowy wzorzec ze sklepu, niż się postarać i samemu rozejrzeć się po mniejszych sklepach i producentach mebli. A czasem wystarczy sprawdzić wcześniej różne oferty. Nawet w sieciówkach znajdują się od czasu do czasu interesujące propozycje, do tego w całkiem dobrej cenie, na przykład .

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy z jednej strony uczynić swoje mieszkania bardziej niepowtarzalnymi, z drugiej może się okazać, że staną się one także bardziej praktyczne. Poza tym kupując meble od producenta lokalnego mamy możliwość wspierać w jakimś procencie polską gospodarkę i polskiego przedsiębiorcę. Inaczej jest zupełnie przy zakupach mebli w dużych zagranicznych sklepach.

Na rynku jest oczywiście bardzo dużo sklepów należących do dużych korporacji i sieciówek,które także robią dobrej meble, często z surowców również wyszukanych i trwałych. Tutaj także mamy możliwość wówczas zadbać o oryginalność. Nie zawsze stać nas na zamówienie mebli na wymiar albo mebli zrobionych wedle wymyślonego przez nas projektu, co zresztą nie ma większego sensu przy umeblowaniu standardowego mieszkania. Możemy jednak sprawić, że mieszkanie nasze będzie wyjątkowe. Dobry sklep z meblami będzie miał też duży wybór mebli do pokoju naszego dziecka; meble młodzieżowe meble młodzieżowe wójcik dla dziewczynki to często całe zestawy mebli dziecięcych, które są nie tylko dobrane w taki sposób, aby podobały się dzieciom, ale także muszą być użyteczne, mieć miejsce do nauki oraz mieć stosownie dobrane rozmiary.