Meble sosnowe: z jakiego powodu należy je kupić?

Do drzew, które rosną w dużej ilości na terenie Polskizalicza się sosny. Ich drewno było i nadal jest niezwykle chętnie wykorzystywane w przemyśle meblarskim. Jakie są ważne zalety takich mebli? Rosnąca na terenie całego terytorium naszego kraju sosna od wielu lat dostarcza surowca do wyprodukowania mebli. Producent mebli sosnowych ceni tak naprawdę sprężystość oraz odporność tego drewna. Do tego producent mebli sosnowych podkreśla, iż drewno z sosny jest nieprawdopodobnie proste w obróbce. To cechy, które powodują, że z tego gatunku powstaje dużo różnorodnych mebli, w tym także łóżka drewniane.

meble w salonie

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Popularne łóżka drewniane są masywne, komfortowo się w nich śpi, a sypialnia nabiera dzięki nim nieprawdopodobnie intymnego charakteru. Sosnę jako materiał meblarski cenią rzecz jasna producenci mebli, ale ich zalety dostrzegają także klienci. Meble te są nieprawdopodobnie przyjazne dla osób które mają alergie. Wykonane z drewna sosnowego meble nie przyciągają kurzu, tak więc właśnie je doceniają osoby uczulone na roztocza kurzu domowego. Zaletą, którą niezwykle mocno sobie chwalą konsumenci to też cena mebli sosnowych. Biorąc pod uwagę, że są stworzone z naturalnego materiału, ich cena jest wyjątkowo niska – poznaj informacje.

Jeśli nastawimy się na meble sosnowe możemy je zakupić lub zamówić u producenta w stanie surowym, czyli niepokryte żadną farbą bądź lakierem do drewna. Stwarza to potężne opcje aranżacji mieszkań. Możemy je bowiem zostawić w stanie naturalnym bądź pomalować dowolnie wybranym kolorem bejcy bądź lakieru do drewna. W ten sposób będziemy w stanie osiągnąć nieprawdopodobny efekt barwny i dopasować je do danego pomieszczenia. Meble w stanie surowym oczywiście sprawdzą się w salonach w stylu rustykalnych.

Meble

Autor: Indo Gemstone IndoGemstone
Źródło: http://www.flickr.com
Pomalowane bejcą bądź lakierem świetnie prezentują się też w stylowo zagospodarowanych pokojach. Zaletą mebli wykonanych z sosny jest również ich duży wybór. Tworzone są z tego drewna nie tylko łóżka, ale także stoły, szafki nocne, szafy. Są dostępne również zestawy sosnowych mebli kuchennych, dedykowane do pokoi dla dzieci, zestawy do przedpokoju. Niemal każde pomieszczenie w naszych mieszkaniach (sprawdź promocję na mieszkania we wrocławiu deweloper archicom) można umeblować sosnowymi meblami. Są ciepłe, tanie oraz komfortowe, a przede wszystkim stworzone z naturalnego drewna.