Mebelki dla najmłodszych, a więc na co zwrócić uwagę meblując przedszkole?

Gdy podejmujemy decyzję o otwarciu przedszkola, czeka nas wiele pracy. Duża ilość formalności, dostosowanie wnętrz do wymagań, akceptacja Sanepidu i ekwipunek – to wszystko pochłania czas jak też środki pieniężne, lecz jeżeli mamy determinację na pewno osiągniemy umyślny cel. Ponadto z pewnością wdzięczni nam będą rodziciele maluchów w odpowiednim wieku. Państwowe przedszkola w obecnych czasach się zamyka, nie otwiera się kolejnych, więc do przedszkola ciężej się dostać, aniżeli na wyższą uczelnię.

pokój dziecięcy

Autor: Angie Stalker
Źródło: http://www.flickr.com
Każde miejsce w przedszkolu jest na wagę złota. Jeżeli w dodatku będziemy mogli zaproponować atrakcyjny program, dodatkowe aktywności dla maluchów – wówczas nasza oferta będzie wysoko oceniana jak też atrakcyjna. Gdy chcemy zaspokoić oczekiwania rodziców przyłóżmy się do wykończenia wnętrza i dopasujmy go najlepiej jak możemy do wymogów maluchów. Zwróćmy uwagę na to, żeby kupić jak najlepszej klasy zestawy mebli dla dzieci. Dopytajmy czy mają koniecznie certyfikaty, czy są zrobione dobrze, z troską o szczegóły. Ważne, by stoliki i krzesła dla dzieci nie miały mogących kaleczyć narożników, niebezpiecznie wystających części, były stabilne natomiast nie przesadnie ciężkie.

Rzecz jasna, optymalnie aby półki dla dzieci () były schludne, dzieci zdecydowanie wolą ładne wnętrza. Musimy także rzecz jasna zwracać uwagę na rozmiary mebli. Stoliki i krzesła dla dzieci nie powinny być nazbyt duże, lecz również nie mogą być zbyt małe. O ile pragniemy utworzyć kilka klas dla dzieci w odmiennym wieku dopasujmy meble odpowiednio do każdej z grup. Mnóstwo wad postawy bierze się z nieodpowiedniego siedziska. Nazbyt niskie krzesła powodują, że dziecko siedzi zgarbione, za wysokie, iż nie ma poprawnego podparcia pleców.

Zwróćmy także uwagę na oprzyrządowanie toalet a także oczywiście placu zabaw. Weźmy pod uwagę wymagania dzieciaczków i dopasowujmy do nich aranżację lokalu. Jeśli lokal jest pogodnym, przytulnym oraz bezpiecznym miejscem najmłodsi o wiele entuzjastyczniej do niego chodzą i łatwiej zostają na parę godzin. A i nam z całą pewnością milej pracować się będzie w ładnie wyposażonych i przestronnych salach.