Najnowsze artykuły szklane

Tworzywami, które chyba najbardziej kojarzą się z nowoczesnością są metal i szkło. Szkło, pomimo że produkowane i używane jest od bardzo długiego czasu, obecnie ma całkowicie nowe zastosowania. Można je zobaczyć już nie tylko w oknach czy drzwiach. Wykorzystywane jest przykładowo na szeroką skalę do konstruowania budynków.

Projektowanie wnętrza: dlaczego dekoracje mają znaczenie?

Dom jest naszą oazą spokoju a także wyciszenia, miejscem do którego ciągle wracamy, gdzie chcielibyśmy czuć się zrelaksowani. Urządzamy swoje mieszkanie w taki sposób, aby było funkcjonalne oraz gustowne, a także przytulne. Skrupulatnie dobieramy umeblowanie, kolor ścian, podłogi i inne dodatkowe elementy. Jest mnóstwo sposobów by nadać wnętrzu indywidualnego charakteru.

Szafy wnękowe

Coraz bardziej znane stają się szafy wnękowe. Jeśli we wnętrzu posiadamy na nie miejsce to są one lepsze od szaf wolnostojących, bowiem lepiej użytkują przestrzeń. Robione na zamówienie cudownie dostosowują się do wymiarów ścian albo wnęk. Drzwi do takiej szafy mogą być przesuwane, składane albo uchylane. Najlepsze niemniej jednak to przesuwane, gdyż nie potrzebują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania, dzięki czemu są bardzo dobre do wąziutkich korytarzy czy małej garderoby. Drzwi takie umieszczone są w jednej płaszczyźnie z powierzchnią ściany w związku, z czym z wnęki nie wystają żadne przeszkody.