Lampy stojące robią miły kąt do czytania

Bardzo istotne w każdym pokoju jest dobre dopasowanie lampy, tak by pasowała ona do całego wystroju, ale także dawała odpowiednio dużo światła. Jeżeli mamy własne ukochane miejsce do czytania i przychodzimy do wniosku, że po ciemku, albo zmuszeni jesteśmy włączyć duże światło szkodząc tym samym bliskim w odpoczynku, albo zmuszeni jesteśmy zrezygnować z czytania, to trzeba spojrzeć na lampy stojące.

jadalnia

Autor: andTradition
Źródło: Stereodesign.pl

Nie dosyć, że posiadają one różną liczbę kloszy, to jeszcze zazwyczaj możemy samodzielnie regulować moc światła, dzięki czemu będziemy mieli szansę czytać w dostatecznie jasnym świetle, które nie będzie nikogo raziło oraz które będzie dawało miły kącik do odpoczynku przy książce. Dodatkowo takie lampy przeważnie posiadają jeden klosz ruchomy, dzięki czemu będziemy mogli go tak wygiąć, by oświetlał tylko książkę, którą mamy w ręce.

Lampy sufitowe muszą posiadać właściwy rozmiar

Im znaczniejszy posiadamy pokój, tym więcej światła będziemy wymagali do jego oświetlenia, dlatego tak ważne jest to, żeby spoglądając na lampy (zobacz lampy stojące podłogowe) sufitowe pytać się o ich rozmiar i dowiadywać się, czy będą dawały odpowiednio wiele światła przy wielkości naszego pomieszczenia. Na dodatek w zależności od tego jak posiadają skierowane klosze, światło może się koncentrować głównie w jednym miejscu, lub ma szansę się rozchodzić na różne kierunki, przez co będzie oświetlało każdy kąt pomieszczenia. Warto pomyśleć co lepiej spisze się w naszym przypadku, gdyż jedynie w ten sposób będziemy mogli dobrać lampę, tak aby oferowała właściwą ilość światła, nie za wielką lecz i nie za małą.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Dokładnie przypatrzmy się każdej lampie

W marketach możemy spotkać się z różnymi lampami, a co jedne to wspanialsze. Niestety nie wszystkie będą pasowały do naszego pomieszczenia, przez to trzeba przemyśleć ich wszystkie zalety oraz minusy, a w razie konieczności zapytać sprzedawcę, czy będzie dobra do pokoju o konkretnych rozmiarach. Im lepiej przeanalizujemy naszą decyzję, tym bardziej będziemy z niej usatysfakcjonowani.