Lampy do domu jakich nie znacie

Każdy człowiek zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę w aranżacji domu i ogrodu ma światło. Nawet idealnie urządzone wnętrze można oszpecić zakładając źle dobrane lampy z za mocnymi lub za słabymi żarówkami. Zwróćmy na to uwagę, w czasie urządzania domu, a jeżeli nie znamy się na oświetleniu i nawet intuicyjnie nie wyczuwamy co zda egzamin a co nie – zwróćmy się do specjalisty. Większość architektów wnętrz zna się doskonale na oświetleniu, więc warto skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

Najpierw kuchnia

Galeriaoswietlenia.pl - oświetlenie nowoczesne

Źródło: Galeriaoswietlenia.pl

Oświetlenie w kuchni jest kluczowe. Powinno być jasno, przecież przygotowywanie posiłków w ciemnościach jest prawie niemożliwe. Zwykle o wiele lepiej sprawdzającym się rozwiązaniem, niż jedna lampa zwisająca z sufitu, są niewielkie lampki zamontowane pod szafkami, a rzucające światło na blaty robocze. Przez takie rozwiązanie nie zasłaniamy sobie światła, a przy tym nie mamy wrażenia za dużej ilości światła, nawet jeżeli mamy białe, błyszczące szafki. Jeżeli mamy w kuchni również stół, warto zamontować nad nim lampę dającą miłe światło i nie oślepiającą osób siedzących. Tworzy się wówczas dookoła stołu krąg, który dosłownie zachęca do spędzenia czasu właśnie w tym miejscu. Uwaga na oświetlenie łazienkiKto z nas nie trafił nigdy do łazienki oświetlonej wręcz ohydnie – dla przykładu w hotelu, czy restauracji. Zimne, sztuczne światło, które działa tak, że każda osoba wygląda jak po tygodniu bez snu – z granatowymi workami pod oczami i szarą cerą. Dlatego też powinniśmy zwrócić uwagę na to jakie oświetlenie montujemy w łazience (>>przykłady takiego oświetlenia<<). Uda nam się uniknąć tego koszmaru we własnym domu. Jeśli w łazience nie mamy dostępu do dziennego światła, niezwykle istotne jest aby światło było możliwie jak najbardziej zbliżone do naturalnego. Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie garnki nierdzewne, którą tutaj odnajdziesz, także jest coś ciekawego.

Zwłaszcza dla pań, które nakładają makijaż przy tym świetle Jest to ogromnie ważne. Żadna pani nie chce wyjść z domu do pracy wymalowana jak do spektaklu teatralnego.

Oświetl ogród
Pamiętajmy też o ogrodzie. Tutaj również mamy bardzo wiele rozwiązań. Możemy zaznaczyć podjazd, montując choćby lampy najazdowe (>>przykład takiego oświetlenia<<). Możemy rozwiesić na drzewach lampiony, możemy ustawić małe latarenki, albo założyć podświetlenie drzew od doły. Ogranicza nas wyłącznie własny gust. Zwróćmy jednak uwagę aby nie przedobrzyć. Lepiej, aby światła było mniej, niż, gdyby nasz dom miał wyglądać jak lotnisko.