Ładny budynek zapewnią płytki podłogowe oraz ścienne.

Każdy marzy o mieszkaniu komfortowym, ślicznym, czystym i funkcjonalnym. Niekiedy natomiast nasze domy wymagają remontu, tak aby spełniały nasze oczekiwania. Aczkolwiek w dobie dzisiejszej ludzie nie rzadko nie mają czasu na utrzymywaniu porządku w swoim mieszkaniu, wobec tego coraz to częściej poszukujemy przydatnych rozwiązań.

taras

Autor: Monolith, Marazzi
Źródło: Monolith, Marazzi
Jeśli mamy taras to dobrze by było dopasować do niego dobre płytki. Pamiętajmy, że taras, zwłaszcza wspólny z ogrodem oraz obszarem dookoła budynku, narażony jest tak jak na działanie atmosferyczne, jak i noszenie piachu, żwiru i pozostałego brudu, który może zarysować nasze płytki. Płytki na taras powinny być zatem mrozoodporne, a także antypoślizgowe.

Na tarasie wyśmienicie sprawdza się gres (gres na taras) techniczny czy też klinkier. Posiadamy na rynku mnóstwo modeli oraz kształtów płytek antypoślizgowych i mrozoodpornych. Porowate i gładkie, kolorowe i jednolite. Kładąc płytki na tarasie trzeba wykorzystać odpowiednie uszczelnienia oraz izolacje, które ochraniają przed nabrzmieniami oraz szczelinami. Płytki na tarasie są bez wątpienia przede wszystkim wygodne oraz skuteczne.

Bardzo łatwo trzymać czystość. A poza tym taras z płytkami wygląda na zadbany i elegancki. Płytki także są niezbędne do kuchni czy też łazienki (ciekawa strona euroglazura). W kuchni z reguły gotujemy, szykujemy codzienne posiłki czy też myjemy naczynia. Ściany oraz posadzki są z tej przyczyny narażone na częste zalania bądź zanieczyszczenia.

Posiadając płytki ścienne posiadamy pewność, że nie pozostanie na ścianie trwałe ubrudzenie, które będzie potrzebowało częstych przemalowań ścian. Też łatwiej zachować porządek. Konieczne są płytki ścienne dodatkowo w łazience, gdyż też ściany oraz posadzki narażone są na zalanie. Na rynku również jest mnogość płytek ściennych, które nie tylko są przydatne, lecz dodatkowo wyjątkowo ładne. Mamy do wyboru różne płytki, ceramiczne i jednolite, oraz dodatkowo o różnych kształtach i wymiarach.