Który żyrandol wybrać do salonu

żyrandol
Nawet jeżeli ufamy przede wszystkim w swój gust, chcemy, aby nasi goście uznali trud, który włożyliśmy w projektowanie wystroju oraz oświetlenia pokoju dziennego. Dlatego decyzje dotyczące doboru takich fragmentów wystroju pokoju dziennego jak sprzęty, dywany czy żyrandol podejmujemy z reguły pomału a także w sposób rozmyślny.

Co jednakże, jeśli nie bardzo wiemy, jakie lampy do salonu będą idealne do naszego wnętrza? W jaki sposób dobrać żyrando http://www.lampytanie.pl/1694-nowoczesnetojące jak też kinkiety, które zaakcentują walory pokoju i go ozdobią? Czy są jakieś proste zasady, dzięki którym oświetlenie do pokoju dziennego będzie zawsze dobre?
ciekawy żyrandol
Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

Zawsze, gdy nie czujesz się pewnie na danym gruncie – nie inaczej jest w wypadku projektu oświetlenia mieszkania – dobrze jest poprosić o wsparcie eksperta. Lampy do pokoju dziennego, szczególnie gdy ich koszt jest niemały, możemy dobrać przy pomocy projektanta mieszkań. Wybierając tanie żyrandole nowoczesne możesz także poprosić o pomoc pracownika sklepu z oświetleniem albo napisać maila do działu wsparcia sklepu internetowego z lampami, zobacz: lampytanie.pl/1677-nowoczesne-lampy-nocneByć może poradzi on, że w naszym przypadku lampa wisząca jest o wiele lepsza aniżeli plafon. Pomoże też wyselekcjonować żyrandol, jaki nie przytłoczy nawet malutkiego wnętrza, a wręcz sprawi, że nasz pokój dzienny będzie wyglądał na bardziej okazały.

żyrandol
Autor: Faruk Ateş
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby wydobyć z naszego salonu wszystko, co najpiękniejsze, wybierajmy lampy do salonu, mając na uwadze jego rozmiar, wysokość sklepienia a także natężenie światła dziennego.

Jeżeli nasz salon umiejscowiony jest od południa, przez większość dnia będzie w nim wtenczas jasno i być może plafony lub żyrandole wiszące w ramach górnego oświetlenia starczą. Mogą do nich dołączyć wówczas lampy podłogowe lub kinkiety. Salon północny aż prosi się o spory żyrandol czy lampy kryształowe, jakie dobrze rozpraszają światło i rozjaśniają nawet najbardziej ciemne pomieszczenie. W razie małych pomieszczeń dobrze będzie pomyśleć o sporym lustrze na ścianie oraz umieścić w pobliżu oprawę typu lampa wisząca, która dodatkowo wizualnie zwiększy wnętrze. W lecie zaś świetnie sprawdzi http://www.lampytanie.pl/1697-zyrandole-z-wiatrakiem