Który oczyszczacz powietrza zakupić?

oczyszczacz powietrza jest to urządzenia elektryczne z układem filtracyjnym powietrza. Należyte oczyszczacze powietrza potrafią usunąć składniki smogu, jak też niemalże wszystkie alergeny, mikroorganizmy i wirusy.

sprzedaż

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Eksploratorzy oczyszczaczy obserwują również znaczną obniżkę kurzu w mieszkaniach. W sprzedaży osiągalnych jest szereg urządzeń, jakie mogą kosztować od paruset do paru tysięcy złotych. Narzędzie oczyszczające ma za zadanie zatroszczyć się o to, by w naszym otoczeniu było czyste powietrze. Co to jednak znaczy? Większa część z nas spędza najsporzej czasu w domu, biurze, czy też innych wnętrzach zamkniętych. Bez względu na to, w jakim pomieszczeniu się znajdujemy, wszędzie są roztocza, mikroorganizmy, kurz, sierść zwierząt, pyłki, mikroskopijne pyły. Pomieszkiwanie w takich wnętrzach, inhalacja brudnego powietrza, pełnego szkodliwych substancji nie jest dobre dla naszego zdrowia. Obserwuje się zwiększoną ilość zachorowań na choroby płuc, w tym astmę albo różnego typu stany uczuleniowe na obszarach z zanieczyszczonym powietrzem. Ponadto statystyczne badania wskazują na o wiele większą umieralność w chwili występowania takich zjawisk jak dla przykładu smog. Szacuje się, iż co trzeci udar ma swą przyczynę w zanieczyszczeniach powietrza.

Jeżeli omawiany materiał Cię zaciekawił, to kliknij ten link, to niezwykle użyteczny artykuł (http://www.pro-trans.wroclaw.pl/kotly-gazowe), który prezentuje pokrewne kwestie.

Z pomocą przychodzą właśnie oczyszczacze powietrza, które mogą niwelować niemalże 100% przytoczonych zanieczyszczeń z otaczającego nas powietrza.

oczyszczacze powietrza

Autor: Marazzi
Źródło: INTERNITY
Większa część oczyszczaczy likwiduje zanieczyszczenia przez przepuszczenie ich poprzez filtr lub komplet filtrów.

W niektórych przyrządach proces czyszczenia jest o wiele w wyższym stopniu zawiły, wymagający wstępnej jonizacji zanieczyszczeń, celem ich przyciągnięcia przez przeciwnie naładowane nawierzchnie bądź ich rozkładu do niegroźnych substancji.