Wybór krzesła komputerowego na jakim pracujemy jako czynnik tak samo znaczący dla zdrowia jak materac na jakim śpimy czy też trening fizyczny.

Dzisiejszy tryb życia przymusza nas do parogodzinnego siedzenia, do którego nie jesteśmy stworzeni. Wynikiem tego coraz częściej pojawiają się choroby kręgosłupa a także bóle pleców. Dlatego tak ważne jest prowadzenie zarówno poszukiwań optymalnej z punktu zdrowia pozycji do siedzenia jak i konstrukcji krzeseł, miejsca pracy czy stołów. Pomimo powtarzanym nieraz zaleceniom, aby ustrzec się bólu pleców, bynajmniej nie trzeba przyjmować podczas siedzenia krańcowo wyprostowanej pozycji. Najlepiej jest nieco rozluźnić mięśnie i odchylić się trochę do tyłu. Naukowcy rozważali różnorakie ułożenia ciała i stwierdzili, że siedzenie przez dużo godzin w pozycji wyprostowanej jest prostą drogą do przewlekłych boleści pleców. Dobrym rozwiązaniem są tutaj fotele na ból kręgosłupa. Gdy mamy do czynienia z przypadkiem obciążenia kręgosłupa, krążki międzykręgowe, innymi słowy tzw. dyski, następują przemieszczeniu. Przy pozie wyprostowanej przemieszczenie jest bardzo duże, natomiast przy pozycji wpół leżącej — najmniejsze. Położenie się w odprężonej pozycji z nieznacznie zgiętymi kolanami to najstosowniejsze, co możemy zrobić, bo nie będą obciążane wiązadła oraz mięśnie ud i pleców.

Dbaj o siebie i swą wygodę

Żyjemy w czasach, w jakich to wymaga się od nas coraz dłuższych godzin spędzanych w pracy. Okazuje się, że na stanowiskach biurowych ludzie właściwie od rana do późnych godzin popołudniowych przesiadują w jednej pozycji wypełniając własne powinności. Jeśli zatem chcemy dbać o siebie w pracy, to nie możemy czekać, aż nasz szef sam wyjdzie z inicjatywą, ponieważ ta może nie pojawić się nigdy.

Materac to ważny element łóżka, więc w tym przypadku nie powinno się oszczędzać, lepiej zapewnić sobie właściwy komfort

Komfort w domu jest bardzo istotnym pojęciem. Aranżując pomieszczenia mieszkalne trzeba patrzeć nie tylko na piękno wyposażenia, lecz także to, czy będzie ono komfortowe oraz trwałe. Jednym z najistotniejszych pokoi w domu jest sypialnia. Zawsze należy poświęcić jej troszeczkę więcej zachodu by być całkowicie zadowolonym. Kluczowym wyposażeniem w każdej sypialni okazuje się być łoże.