Oszczędzające miejsce łóżka do pokoju dla dzieci.

Jeśli człowiek przesypia 1/3 całego życia, musi spać komfortowo i wstawać wyspany. A przy tym łoże powinno zajmować taką ilość miejsca, aby móc ustawić jeszcze inne umeblowanie, a po jego rozłożeniu móc komfortowo się poruszać. Czy to w ogóle możliwe? Wa jaki sposób urządzić sypialnię, aby była wygodna? Czy łóżka dwupiętrowe w pokoikach dziecięcych nadal są w modzie?

łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Kwestia sypialni dla dorosłych jest stosunkowo łatwa do rozwiązania – poza łóżkiem dla dwojga musi mieścić dodatkowo jakąś szafę służącą za garderobę, może komodę na bieliznę pościelową i to wszystko. Łóżka do sypialni są stosunkowo duże i wygodne, nie składają się, lecz za dnia mogą być pościelone. Sypialnia dorosłych ma konkretne funkcje i tyle. Jednakże pokoje dziecięce poza tym, że są dziecięcą sypialnią, bardzo często muszą mieć jeszcze dodatkową przestrzeń na stolik do nauki, miejsce do zabawy i meble (kanapy narożne black red white) do porządkowania odzieży i pluszaków i książek. Przy meblowaniu pokoju dla maluchów należy zdecydować się na pokojowe rozwiązania. Kiedy mamy dwójkę maluchów, dość funkcjonalny wymiar posiadają łóżka dwupiętrowe – drewniane łóżka dwupiętrowe, bo zajmują połowę miejsca. Ale popularne są również takie zestawienia, iż łóżko jest do góry, a na dole miejsce do pracy – stolik albo sofa czy też podobne siedzisko z półkami na maskotki i książki. Modne są także łóżeczka dla dzieci z szufladą (na przykład: sprawdź ofertę na Bardzo funkcjonalne rozwiązanie w postaci szuflady pozwala na przechowywanie tam bielizny pościelowej w trakcie dnia. Jeśli tych pojemników jest więcej, możemy zrobić z nich ”szafkę” na dodatkowe zestawy pościeli albo ubranka dla maluchów.

spiące dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżeczka dla dzieci z szufladą są tak pomyślane, żeby wykorzystać przestrzeń pod łóżkiem jako schowek, lecz można także znaleźć łóżko do sypialni dla dzieci, w którym szuflada rozsuwa się i tworzy drugie łóżko – . Zmodernizowane sposoby pozwalają urządzić pokój w taki sposób, by był wygodny i funkcjonalny. Łóżko pełni rolę mebla wypoczynkowego, lecz też schowka czy małej garderoby, dzięki czemu do pokoju dzieci możemy ustawić mniejszą ilość mebli i uniknąć wrażenia zagracenia, a pozostać przy kompletnym wyposażeniu. Rozwiązanie jest korzystne, zwłaszcza przy dwójce dzieci.