Komfort we własnym mieszkaniu podnoszony jest przez wiele czynników – drzwi i okna mogą stanowić jeden z nich!

Pewność, iż w swoim domu możemy czuć się bezpieczenie jest istotna do tego, by swobodnie czuć się w każdym pokoju. Jednakże prócz bezpieczeństwa niezwykle ważne jest, by samodzielnie zapewnić sobie poczucie komfortu każdego dnia. Czasami wydawać by się mogło, że to, co powiązane z poczuciem wygody nade wszystko związane jest z meblami – sofą i łóżkiem, jednak nawet te elementy, jakie pozornie są stałe i niezmienne, też mają wpływ na komfort.

ościeżnica

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Rozkład drzwi i okien jest jednym z przykładów, jaki pokazuje, iż przecież zależnie od ich rozmiaru oraz ułożenia decydują one o takich kwestiach, jak na przykład wnoszenie przez drzwi nowego biurka do pokoju dziecka i ustawienie go w miejscu przy oknie, gdzie jest dużo światła. Drzwi wewnętrzne powinny być stabilne, ponieważ każdy, kto ma malutkie dziecko, orientuje się, że jest one www.invado.pl niejeden uraz – .

Niewielu też sobie sprawę z tego, że to właśnie z drzwi korzystamy niezliczoną ilość razy w tygodniu, a może i dziennie. Kto zliczył ile razy ościeżnica posłużyła nam do zmiany lokalizacji z jednego pomieszczenia na drugie? Chyba nikt nie zwraca na to uwagi, a jednak fakt ten jest ważny. Wybór drzwi jak najbardziej trzeba przemyśleć. Tak samo rzecz ma się z oknami. Ich rozmiar w bezpośredni sposób wpływa na dostępność naturalnego światła. Znacznie lepiej korzystać z ostatnich promyków słońca niż włączać lampkę w pokoju. Marnowanie energii przecież nie jest wskazane.

Zwracajmy uwagę na detale w naszym życiu, albowiem to one kreują rzeczywistość. Nie jest dobrze naturalnie skupiać się na kwestiach podrzędnych, jednak przy doborze drzwi czy okien właściwie przemyślmy swój wybór. Duże okna to więcej światła, lecz też więcej sprzątania. Niewielkie okna zaś to ciemność we wnętrzu i nienaturalny efekt wizualny.

Przeszklone na dwa pietra przestrzenie to raczej rzeczywistość biura, choć kto powiedział, że nie możemy zakosztować jej architektonicznego charakteru we własnym domu? Czasem dobrze jest odważyć się na coś zwariowanego i być pewnym, że nasze miejsce życia będzie ciekawe. Duże okna, a może brak drzwi między pokojami? Charakteryzowane na średniowieczne wykończenia klamek czy może klasyczna harmonia? Decyzja należy do nas.