Kinkiety czy żyrandol? Wybieramy odpowiednie źródła światła

Kiedy urządzamy mieszkanie w nowoczesnym stylu, jedną z ważnych spraw jest dobór właściwego systemu oświetlenia. Najlepszą dla naszego wzroku formą światła są oczywiście promienie słoneczne. Jeśli jest to tylko możliwe, światło słoneczne powinno być wykorzystywane jak najdłużej. Ale korzystanie ze światła pochodzącego ze słońca jest utrudnione, konieczne staje się zastosowanie oświetlenia sztucznego.

lampa wisząca

Autor: Dimitry B.
Źródło: http://www.flickr.com
Światło sufitowe wybieramy jako główne, a ważne punkty w pokojach doświetlamy światłem miejscowym. Oczywiście wyłącznie od nas zależy, jak dużo źródeł światła zdecydujemy się zamontować i jak będą one umiejscowione, ale miejmy na uwadze, iż światło, które nam się podoba, musi idealnie komponować się z aranżacją i podkreślać najlepsze cechy naszego mieszkania. Światło może działać na temperaturę i pozwala uwypuklić urodę mebli i dodatków. Droższe czy tanie lampy sufitowe w nowoczesnym mieszkaniu powinny stanowić jego element dekoracyjny.

Z tego powodu decydując się na nie, musimy się zdecydować na wyraziste kształty oraz odbijające światło tworzywa (metal). Nowoczesne formy zabłysną w naszych pokojach i będą przyciągały wzrok, ale tanie oświetlenie sufitowe w niczym nie będzie gorsze. Dobrze jest również pamiętać, że skierowane ku dołowi tanie lampy sufitowe będą dawały doskonały efekt, ponieważ snop światła będzie padać dokładnie w to miejsce, które chcemy rozświetlić. W tym przypadku doskonale sprawdzą się tanie żyrandole nowoczesne , jakie zaprojektowane są tak, aby nie pochłaniać światła, lecz je odbijać.

wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sami możemy decydować o tym, jak silne powinno być padające światło, ile żarówek będziemy potrzebować i czy wybieramy okazałe, tanie żyrandole nowoczesne ze ściemniaczem i praktycznym pilotem (pasujące głównie do przestronnych pomieszczeń jak salon albo jadalnia).

Jeżeli zaciekawiły Cię informacje podane na naszej witrynie, to zapewne spodobają Cię się też dalsze szczegóły (https://elektryczne.eu/), które opracowaliśmy w linku pod spodem.

Należy mieć na uwadze, iż klosze świecące na sufit albo plafony dają światło niezbyt intensywne, bo odbijające się od sufitu. Tanie lampy sufitowe mogą mieć tę wadę, iż pomimo otwartego klosza w jasnym odcieniu oraz mocnych żarówek, mogą pochłaniać więcej światła. Tanie oświetlenie sufitowe to dobre rozwiązanie jeśli tylko zapewnia dobre światło, przystosowane do pomieszczeń, jest energooszczędne i posiada pilot oraz ściemniacz.