Kilka użytecznych metod na oczyszczanie powietrza w domu

Razem z postępem techniki, posiadamy do czynienia również z innego typu zjawiskiem: nieustannym zmniejszaniem się jakości powietrza, zwłaszcza w większych miejscowościach. Istnieje jednak dużo sposobów, aby oczyścić powietrze, które wdychamy w mieszkaniu.
Najprostszym oraz najszybszym sposobem jest przygotowanie w mieszkaniu mikroskopijnej dżungli.

Stylowe lampy do pokoju dziecięcego

Autor: Lamps&Company
Źródło: Lamps&Company
akcesoria

Autor: Sanitec KOŁO
Jak powszechnie jest wiadome, rośliny zielone doskonale wyłapują kurz oraz zanieczyszczenia. Dobrze jest dobrać takie rośliny jak chociażby anturium, rapis wyniosły czy też zielistka Sternberga. Poza tym musimy we właściwy sposób wietrzyć nasze mieszkanie, tworząc na chwilę stosunkowo silny przewiew. Nie wyziębimy w ten sposób niepotrzebnie ścian, co dobrze będzie miało wpływ na jakość powietrza. Ponadto musimy również regularnie sprawdzać obecne w domu układy wentylacyjne. Jeżeli zostaną czyste (i oczywiście działające), mogłoby to zapobiegać alergiom oraz chorobom układu oddechowego.

Następna sprawa to częste wycieranie kurzów. Moglibyśmy także pozbyć się wykładziny, a podłogę czyścić przy pomocy myjki parowej.

Masz zamiar przeczytać kolejny tekst na ów aktualny temat? Zatem wejdź w łącze tutaj i przenieś się do innej strony, którą dla Ciebie stworzyliśmy.

Nie ma wtedy potrzeby używania środków sztucznych. Zimą powietrze w domach jest suche, więc powinniśmy zatroszczyć się o zwiększenie poziomu wilgotności. Najprościej by było wieszać na kaloryferach pranie albo chociażby zamoczone ręczniki.

Jeśli mamy zwyczaj wykorzystywać zapachowe świece, korzystniej byłoby inwestować w te z naturalnym woskiem. Następną metodą na oczyszczanie powietrza jest obniżenie temperatury do 21-22 stopni Celsjusza. Moglibyśmy także kupić popularne ostatnio oczyszczacze powietrza.