Kilka prostych pomysłów na spożytkowanie niemodnych już ubrań

Nasze prababcie, babcie czy nawet matki, często szyły albo co najmniej przerabiały nieco co poniektóre ubrania będące w domu. Kiedyś był to znakomity sposób tak na swój wyjątkowy styl, jak i na ofiarowanie podartym ubraniom drugiego „życia”.
Tego typu domowe krawiectwo dawało też ludziom sporo frajdy.

Ergonomiczne biurko Basic

Autor: Moll
Źródło: Moll
Choć obecnie o wiele prędzej oraz prościej jest zwyczajnie pójść do marketu oraz kupić coś nowego, to tego typu ręczne robótki bywają wspaniałym rozwiązaniem na materiał podarty na spodenkach naszego dziecka. Dla przykładu aby od Twojego ulubionego płaszcza już nie odpadały guziki lub jeżeli masz już dość stałego ich przyszywania co parę dni, należy przyszyć je używając nić dentystyczną. Jest ona szczególnie trwała, więc guzik będzie trzymał się na niej znacznie lepiej. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób można by stosunkowo szybko wydłużyć spodenki swemu potomstwu, to najpierw powinnaś odpruć podwinięcie. Następnie musisz doszyć kawałki materiału i podwinąć szew.

Zobacz tutaj, sprawdź ofertę szklenie okien wrocław naszej firmy a na pewno znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie ceny, więc się nie rozczarujesz!

Powinno się go ukryć pod kolorową wstążką, która jest przyszyta ręcznie. Potrwa to nieco czasu, ale spodenki będą się prezentowały znakomicie.

glamour

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu domowe własnoręczne krawiectwo to również świetny sposób na to, w jaki sposób można wykorzystywać stare spodnie. Takie niemodne już spodnie można zatem przeznaczyć na awangardową okładkę notesu czy na łaty. Po wycięciu nogawek, z których moglibyśmy wykonać ciekawe małe prace czy też łaty, przycinamy górną część spodenek do wielkości notatnika.

Należy tutaj zwracać uwagę, żeby elementem ozdobnym były kieszenie, dlatego też ubranie należy skrócić od góry. Należy także odpiąć pasek i stan. Przy pomocy maszyny do szycia powinniśmy je przeszyć jakimś nieskomplikowanym ściegiem.