Każdy z nas pamięta na pewno meble wykonane ze sklejki, jednak ich zastosowanie jest znacznie szersze

Różnego typu dykty często nie cieszą się popularnością, ponieważ niepotrzebnie kojarzą się nam one wyłącznie z komunistycznymi meblami.

masaż relaksacyjny

Autor: RelaxingMusic
Źródło: http://www.flickr.com
reprodukcja obrazu Pierre-Paul Ruben

Autor: Institutnationaldhistoiredelart‎
Źródło: http://www.flickr.com
Sklejka ma dosyć duże zastosowanie. Najczęściej wszystkim kojarzy się tylko z kiepskiej jakości meblościankami z czasów PRL-u. Jednakże to nieprawdziwe skojarzenie. Ważne jest, żeby poznać ogólne spektrum możliwości, które daje nam taki typ tworzywa. Jest ona robiona z przeróżnych rodzajów drewna. Jej zewnętrzne powłoki mogą być wyprodukowane nawet z dość drogiego afrykańskiego drzewa. Najistotniejsze wydaje się być to, że warstwy wewnątrz są zwykle wykonane z najtańszej brzozy lub sosny. Wówczas deska prezentować się będzie jak stuprocentowy dąb albo buk, a będzie o wiele tańsza i lżejsza. Owszem, sklejki są najczęściej używane do produkcji mebli. Jednakże o wiele częściej znajdziemy je teraz w budownictwie (rusztowania), w produkcji opakowań (kartony) oraz w produkcji zabawek. Ich zastosowanie naprawdę jest ogromne oraz zobaczymy je w wielu sektorach przemysłu. Sklejka często ma wiele warstw, ale jej szerokość jest w stanie się znacznie wahać od 3 do nawet 40 mm.

Czy teraz chcesz znaleźć coś ciekawego na prezentowany temat? Jeśli tak, to zgłąb informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę akcesoria do siatek ogrodzeniowych.

Zazwyczaj na sklejkach można też znaleźć informację, że jest ona odporna na wodę. Trzeba tu jednak wspomnieć, że drewno zazwyczaj nasiąknie wodą.

Chodzi tu po prostu o klej, który jest wykorzystywany do sklejania wszystkich warstw. Nie napęcznieje on więc od wilgoci i nie sprawi, że na zewnętrznej warstwie sklejki pojawią się pęcherze. Należy o tym pamiętać podczas zakupów.