kanapy ze skóry w dzisiejszych pomieszczeniach

Podczas planowania w mieszkaniu strefy odpoczynku, najwięcej uwagi oddajemy meblom tapicerowanym, bo to od ich komfortu zależy, czy wolne momenty miną nam miło.

meble tapicerowane i skórzane

Autor: wioleks
Źródło: http://www.wioleks.pl/pl/
kanapa

Autor: Kelly Sikkema
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszym parametrem, jaki wypada wziąć pod uwagę przy doborze sprzętu jest jego wielkość. Ażeby uniknąć rezultatu przygnębienia pokoju należałoby wybrać bryłę o kompaktowych rozmiarach. Drugim parametrem jest forma wnętrza, do jakiego ma nadawać się sprzęt. W nowoczesnych pomieszczeniach najprzyzwoiciej sprawdzą się proste w kształcie bryły przystrojone ciekawymi częściami. Narożniki skórzane jak te tu sprawdzą się w wszelkiego rodzaju pomieszczeniu. Należałoby, ażeby elementy decydujące o pięknie mebla współgrały z różnymi akcesoriami takimi jak uchwyty mebli systemowych, klamki, bądź lampy. Takie rozwiązanie uprości w przyszłości zmianę wystroju wnętrza bez przymusu wymiany mebli.Jeśli mebel wypoczynkowy ma być częścią strefy gościnnej, to powinien być wyekwipowany w funkcję spania. Narożnik taki ma obszerny pojemnik na pościel z strukturą wentylacji, który z pewnością przyda się do składowania kolejnych koców, czy poduszek. Powinno się też pomyśleć o kolejnych plusach takich jak ruchome zagłówki, których wielkość i kąt nachylenia jest możliwość dopasować do najwygodniejszej dla siebie sytuacji. Do najwygodniejszych sof i zarazem najbardziej obszernych należą narożniki, oraz sofy modułowe, których rozłożenie można swobodnie tworzyć. Są to najlepsze rozwiązania do obszernych salonów również dla osób, które kochają podejmować wiele gości.Producent mebli tapicerowanych proponuje też sofy modułowe.

Duża liczba elementów zezwala na dopasowanie sprzętu do wymogów eksploatatora. Wadą jednakże jest to, że modułowe siedziska nie mają funkcji spania, która natomiast jest obecna w narożnikach. Idealne dwu, trzyosobowe sofy (patrz też tapicerowanie sofy) nie zostają jednakże w tyle za swoimi znacznie obszerniejszymi konkurentami. Producenci dołączają do nich coraz to nagminniej fragmenty takie jak półki, czy wbudowane role relaksu, dzięki czemu sofa staje się niebanalnym meblem, będącym świetnym miejscem do odpoczynku dla całej rodziny.