Jeżeli lubimy robić samodzielnie piękne przedmioty do swego domu, to warto podumać o metodzie naklejania

Każdy, kto posiada zmysł dekoracyjny, ma ochotę w jakiś sposób wpłynąć na design swego mieszkania, aby prezentował się on oryginalnie.
Jeżeli dopiero rozpoczynamy próby z dekoracją w stylu „zrób to sam”, to trzeba zacząć od metody decoupage.

decoupage

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Z francuskiego decouper oznacza wycinać i to już może w zasadzie wskazać, jak działa taka metoda. Na różne powierzchnie nakładamy wycięte z bibułki motywy i potem nakładamy kilka warstw lakieru, żeby przy dotykaniu nie można było w żaden sposób poczuć, że wzór jest przyklejony. Powinien prezentować się jak malowany. Taki jest cel i bywa on zazwyczaj osiągany, gdyż decoupage nie wydaje się być ciężką metodą. W zasadzie możemy w ten sposób upiększyć prawie wszystko — szkatułkę na biżuterię, misę na owoce, ramy lustra czy nawet wieszak na ubrania. Zdawać by się mogło, że decoupage to tylko naklejki kwiatowe, jednak nie jest to prawda.

Jeżeli podoba Ci się tekst, który właśnie widzisz, to z pewnością zabsorbuje Cię też ten portal. On również przedstawia pokrewny temat.

Możemy wybierać wśród tak wielkiej ilości wzorów, że na sto procent znajdziemy coś idealnego. Jeżeli będzie to nasza pierwsza próba, to powinniśmy w sklepie (stacjonarnym lub internetowym) zaopatrzyć się we wszelkie potrzebne akcesoria. Na pewno będą to pędzelki, kleje i farby. Takiego rodzaju tworzenie niepowtarzalnych przedmiotów może być świetnym pomysłem na spędzanie wieczoru z najbliższymi.

Można z powodzeniem wciągnąć w to dzieci i zrobić z tego miłą zabawę. Dla przykładu tworzona wspólnie szkatułka może być przecież idealnym prezentem dla mamy z okazji jej święta albo urodzin. Trzeba tylko uruchomić wyobraźnię.