Jesteś amatorem wina i nalewek? Zakup karafkę, ciesz się pięknym podaniem napitku i zatroszcz się o jego dekantację

Choć wino nie jest narodowym napitkiem Polaków, raduje się ciągle wzrastającym zainteresowaniem i coraz częściej pojawia się na polskich stołach. Łączy się to z łatwiejszym dostępem do szlachetnych win, jak też tym, że także krajowe napitki zyskują coraz większe uznanie wśród smakoszy. Jeżeli uwielbia się czasami skosztować wina albo nalewki, warto zaopatrzyć się w ładną karafkę.

Uwielbiasz wino? Spraw sobie karafkę!

kieliszek z winem

Autor: Arpit Gupta
Źródło: http://www.flickr.com

Osoby, które lubią czasami skosztować kieliszek smakowitego wina, albo serwują tego rodzaju trunek na spotkaniach i imprezach domowych, powinny pomyśleć o zakupie karafki do wina, które dostaniesz tutaj: tym adresem. To prawda, że wino przelewane do karafek prezentuje się bardzo ładnie oraz elegancko, zwłaszcza jeśli w zestawie z karafką kupuje się też pasujące kieliszki albo literatki. Jednak walory estetyczne nie bywają wyłącznym powodem, dla którego warto przed podaniem wina przelewać je do karafki. Łączy się to bowiem z istotnym procesem dekantacji. Wino powinno pooddychać

Większość osób odkorkowuje wino i natychmiast napełnia napojem kieliszki, przeważnie butelkę odmyka się już przy stole lub podczas posiłku. Tymczasem wino czerwone musi być poddane procesowi dekantacji, co pozwoli mu nieco pooddychać, a zarazem rozdzielić wino od wytwarzającego się osadu. Przelewanie trunku do karafek zdaje się być prostą oraz szybką czynnością, jednak wszystko trzeba przeprowadzić wyjątkowo wolno i z ostrożnością, ponieważ jeden nierozważny ruch potrafi zniweczyć calutką pracę i sprawić, że trunek znów pomiesza się z osadem.


Zakup eleganckie naczynie na prezent

W chwili, jeżeli poszukuje się inspiracji na estetyczny i ciekawy podarunek dla smakosza wina (poznaj: wina z sauvignon blanc ) albo nalewek, warto uwzględnić w planach zakup eleganckiej karafki. Wino podane w karafce pięknie wygląda na stole, a jak się okazuje, nabiera także lepszego smaku, pozbywa się niemiłego aromatu i posmaku. W karafkach można serwować w równym stopniu wina, nalewki, jak także zwykłą wodę, zatem sprawdza się ona w rzeczywiście wielu sytuacjach. Może służyć też jako ładny motyw ozdobny, szczególnie że karafki produkowane są w wielu przeróżnych wzorach, tak i w duchu klasycznym, jak też współczesnym.