Jeśli Poszukujesz inspiracji na udekorowanie swojego wnętrza

Chcesz zachować wspomnienia z wakacji? A może mieć zawsze blisko córkę, która przebywa na bardzo daleko? Dobrym miejscem do zawieszenia naszych rodzinnych wspomnień jest ściana. Wystarczy tylko powiesić fotografie. Zastanawiasz się jak zawiesić ramki? Dziś kilka inspiracji związanych ze zdjęciami na ścianie.

pokój

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com
Fotografiami w ramkach możemy także optycznie poszerzyć wnętrze, albo sprawić, że będzie się nam wydawało dużo wyższe. Jak? Kiedy wieszamy ramki poziomo, to sprawiamy, że ściana jest dłuższa. Z kolei wieszając je w pionie da efekt, że wnętrze wyda się wysokie. Frapującą propozycję mam na blogu lovinit (wieszanie ramek na zdjęcia). Autorka, blogerka lou pokazuje, że tak naprawdę można mądrze łączyć różne barwy oraz wykończenia ram w jedną, spójną całość.

To warte przeczytania materiały, dlatego nie ociągaj się i przeczytaj je – to analogiczna problematyka, która jest niewątpliwie warta uwagi.

Do tego pokazuje nam, jak ciekawie je połączyć z meblami.Oryginalnie wyglądają wielkie ramki na zdjęcia z niewielkimi fotkami (więcej porad o wieszaniu ramek na lovingit.pl). Musimy jedynie odpowiednio dobrać tło. Jednym z oryginalniejszych miejsc na wybór ściany z fotkami jest korytarz. Pod ścianą możemy ustawić ławkę, na którą damy kilka poduszek. Resztę przestrzeni aranżujemy wieszając różnokolorowe ramki. Zastanówmy się, czy chcemy żeby całość była usystematyzowana, czy może na ścianie ma panować kontrolowany nieład. W pierwszym przypadku możemy się zdecydować na powieszenie fotografii w rzędzie, w identycznej wielkości ramkach, albo kilka obok siebie, w tej samej odległości i symetrycznie. Druga opcja oznacza ich dowolność zarówno w wyborze rozmiarów, jak i barw oraz wykończenia. Wszystko jest zależne od nas – naszej pomysłowości oraz tego, czy lubimy żyć w porządku, czy może wybieramy przestrzeń artystyczną.