Jesienne wyzwania – a więc fachowe sprzątanie domów i biur

Rok pomału przybliża się do końca. Jest początek października. To dla przedsiębiorstw sprzątających czas ogromnie trudny, lecz też zarazem jest to czas „żniw”. Aura bowiem sprzyja intensywnym pracom porządkowym. Polska, złota jesień jest ostatnim okresem aby dokonać prac pielęgnacyjnych zakładowego trawnika, skrócić go po raz ostatni przed przymrozkami, schować do bezpiecznego miejsca wrażliwe rośliny . Do tegoż dochodzi jeszcze powszednie sprzątanie biur. Utrzymanie czystości w tymże czasie jest istotnie wyzwaniem! Z racji chlapy oraz wiatru potrzeba naprawdę nerwów ze stali jak też sporej kondycji fizycznej. Przy bardzo deszczowej aurze nawet specjalistyczne machiny czyszczące miewają kłopoty z dotrzymaniem kroku aurze.

odkurzacz

Autor: MIKI Yoshihito
Źródło: http://www.flickr.com
Na dodatek jest to czas, gdy w większości umów zaplanowane jest czyszczenie tapicerki, czyszczenie (zobacz czyszczenie) żaluzji i pranie wykładzin. Na ogół czyszczenie (zobacz http://czystal.wroclaw.pl/sprzatanie-biur-wroclaw.html) dywanów przeprowadza się w dni wolne gdy nie ma w biurach pracowników jak też klientów, gdyż pozwala to na spokojną pracę. Pranie wykładzin czasem przedstawia się dość osobliwie. Przybywa dajmy na to wóz ze sprężarką, i przez okna wprowadza się rury. Przez nie dystrybuowany jest środek czyszczący czy też para wodna pod wielkim ciśnieniem, (gdy porządkowanie biur odbywa się sposobem parowym). Pranie parą jest ekologicznym sposobem. Para wodna o bardzo wysokiej temperaturze jak też znacznym ciśnieniu nie tylko jest w stanie usunąć uporczywe zabrudzenia, równocześnie jest również środkiem bakteriobójczym. Tożsamą metodą pierze się rolety. Tego typu dokładne czyszczenie tapicerki jak też dywanów zazwyczaj ma miejsce dwa razy w roku.

Często jednocześnie realizowane jest mycie okien. Usługa owa może wydać się dość prosta w realizacji, albowiem w mieszkaniu wystarczy ciepła woda, ulubiony preparat czyszczący, silne ramiona domowego pana i już. Niestety, specjalistyczne sprzątanie biur a także mycie okien jest zadaniem trochę bardziej karkołomnym. W biurowcach zwykle duże obszary szklane umieszczone są na znacznej wysokości i zarazem często nie są to okna uchylne, co nieco utrudnia przebieg czyszczenia. Konieczne jest wtenczas zatrudnienie pracowników posiadających upoważnienia do prac wysokościowych. Tak więc jesienny czas jest zdecydowanie najtrudniejszym okresem dla zakładów sprzątających.

A może poszukujesz obecnie sprawdzonej firmy zajmującej się sprzątaniem? Zobacz pod tym linkiem.