Jakiego rodzaju panele na ogrzewanie posadzkowe sprawdzają się najlepiej?

Ogrzewanie posadzkowe coraz nagminniej znajduje swe zastosowanie poza kuchniami i toaletami.
Niegdyś sądzono, iż na tego rodzaju ogrzewaniu można układać tylko gres.

Dzisiaj okazuje się, iż lepszej jakości panele podłogowe są identycznie funkcjonalnym, a zarazem trwałym wyjściem. Ogrzewanie podłogowe posłużyć może jako podstawowy czy też dodatkowy system ogrzewający. Zazwyczaj montujemy go na podłogach w toaletach a także pomieszczeniach kuchennych. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby wodne ogrzewanie znalazło się też w salonie, sypialni albo pracowni. Jedyny kłopot polega na doborze należytej nawierzchni posadzki.
posadzka

Autor: FFiL Śnieżka SA
Źródło: FFiL Śnieżka SA
Przy podłogowym ogrzewaniu najlepiej sprawdzą się płytki (czytaj więcej gres podłogowy) ceramiczne, które najlepiej radzą sobie ze zmiennymi temperaturami i oddawaniem ciepła do mieszkania. Niestety pokój dzienny czy sypialnia wykończona takowym materiałem nie będzie wyglądać zbyt dobrze. Dlatego niektórzy inwestorzy postanawiają położyć panele ogrzewanie podłogowe. Owe rozwiązanie niesie ze sobą pewne minusy oraz zalety. Panele pod ogrzewanie posadzkowe nie są tak odporne na działanie zmiennych temperatur. Do tego gorzej radzą sobie z oddaniem ciepła do pomieszczenia. Mimo wszystko mogą posłużyć jako produkt układany na ogrzewanie posadzkowe. Jednak nastręcza to należytego rozprowadzenia grzewczej instalacji jak też wyboru lepszej jakości, dedykowanych półproduktów.

Pamiętajmy, że w przypadku nawierzchni z paneli najlepiej sprawdza się wodne ogrzewanie podłogowe. Montaż podłogówki elektrycznej wykończonej panelami nie będzie najlepszym rozwiązaniem.