Jakiego rodzaju meble do pokoju gościnnego kupić? Na co trzeba w tym wypadku zwrócić uwagę?

Podczas urządzania pokoju gościnnego dużą rolę pełnią meble. Niestety, często dla niektórych wybranie odpowiednich mebli jest niełatwą decyzją. Na rynku istnieje dostępnych tak dużo modeli oraz rodzajów mebli, iż faktycznie możemy się pogubić. Nie ma co się z pewnością śpieszyć, a zamiast tego dobrze przemyśleć sprawę. W końcu kupno mebli to istotna, a najczęściej również dość kosztowna kwestia, natomiast ważne jest też to, że będą nam one służyły na lata. Jakie mamy możliwości wyboru?

pokój gościnny z jasnymi meblami

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko zależy od tego jaki nastrój mamy zamiar osiągnąć. Trzeba się zastanowić czy zależy nam w większym stopniu na czymś nowoczesnym, czy może wolimy jednak bliższy tradycji wystrój, a może też stawiamy na przytulny pokój. Istotne też w jaki sposób urządziliśmy resztę domu, by te przestrzenie się do siebie dopasowały. Warto również pomyśleć co będzie nam w takim pomieszczeniu potrzebne. Może nie ma sensu strasznie zagracać tej przestrzeni, tylko lepiej zdecydować się na parę pojedynczych mebli. Na przykład mogą to być półka na książki, komoda, szafka pod telewizor, sofa i niewielki stolik (najwyższej jakości stoliki pomocniki) kawowy. Wszystko jest zależne od naszych potrzeb. Natomiast trzeba powiedzieć, że złote lata meblościanek należą już do przeszłości. Kiedyś, gdy nie mieliśmy większego wyboru, było to coś oczywistego. Teraz natomiast, już nie jesteśmy skazani na jeden typ umeblowania.

Dość modnym trendem ostatnimi czasy są meble dębowe (zwłaszcza te). Są doskonałe do większych pomieszczeń, w jakich nie są w stanie zdominować tak strasznie przestrzeni swoją masywnością. Oprócz tego są bardzo eleganckie. Bardzo dobrze nadadzą się do różnych reprezentacyjnych pomieszczeń w domu. Nie można z nimi rzecz jasna przesadzać, dlatego częściej dobrze sprawdzają się jako pojedyncze sztuki ustawione w pokoju. Więcej stylu będzie miała masywna, solidna komoda, niż taka nowoczesna, jaka bardziej nada się do pomieszczeń typu sypialnia.

Oprócz tego takie meble dębowe, są bardzo solidne i posłużą nam na lata, co powinno bez wątpienia w jakimś stopniu zrekompensować nam koszty, jakie wiążą się z ich kupnem. Poza tym taka tradycyjna klasyka jest ponadczasowa i nie wychodzi strasznie szybko z mody, jak z roku na rok zmieniające się trendy nowszych mebli. Nawet w towarzystwie nowej kanapy będą prezentowały się świetnie, a niejeden producent mebli wypoczynkowych zapewni nam ogromną ofertę mocnych i trwałych kanap, w dużej gamie kolorystycznej (wioleks.pl/oferta/komplety-wypoczynkowe). W taki sposób na pewno uda nam się wybrać coś odpowiedniego.