Jakie wymiary powinien posiadać komfortowy narożnik z opcją spania?

Narożnik posiadający funkcję SPAnia to bardzo popularny element wyposażenia niemalże dowolnego mieszkania czy domu. W ciągu dnia spełnia on funkcję mebla do wypoczynku, natomiast wieczorem zmienia się w wygodne łóżko dla posiadaczy albo dla ich gości.

To, jak powinno się wybierać najlepszy narożnik, nie jest takie proste. Należy zwracać uwagę na wiele aspektów, żeby osobom zaciekawionym udogodnić tą kwestię. W niniejszym tekście napiszemy najważniejsze sprawy. Pierwszy element, który trzeba mieć na uwadze przy wyborze narożnika do salonu to kształt oraz umiejscowienie mebla. Do doboru posiadamy modele w kształcie litery „L” oraz w formie literki „U”, zatem posiadające 1 lub 2 szezlongi. Te pierwsze doskonale się sprawdzą nawet w niewielkich pomieszczeniach ustawione w rogu pokoju, natomiast te drugie przydają się głównie do różnych pomieszczeń. W wypadku narożników wzorcem jest możliwość wybrania strony z jakiej ma być tego typu narożnik ustawiony. Możemy zatem swobodnie dostosować ustawienie narożnika do salonu do wymiarów naszego pomieszczenia dziennego.
narożnik z funkcją spania

Źródło: pixabay.com
Jeśli chodzi o rozmiary takiego mebla jak narożnik z funkcją spania, to najważniejsze są oczywiście długość i szerokość mebla. Należy jednak mieć świadomość tego, że nie tylko te elementy warto mieć na uwadze. Skoro mebel ma być znakomicie dopasowany dla nas i dla naszej rodziny, trzeba zwrócić uwagę na głębokość czy wysokość siedzenia i wielkość oparcia.

Niższym osobom będzie bardziej wygodnie na niższym i płytszym siedzisku, natomiast osoby wysokie powinny dobrać głębokie i duże siedziska. Wysokość oparcia powinna być taka, aby zapewnić odbiorcom komfortowe oparcie na całej długości ich pleców.