Jakie są typy drzwi wewnętrznych i zewnętrznych montowanych w naszych domach i mieszkaniach.

Drzwi są istotnym elementem wyposażenia mieszkań i domów, pełnią one nie tylko rolę użytkową, lecz również ozdobną. Generalnie drzwi dzieli się na dwa główne rodzaje, to znaczy drzwi zewnętrzne i wewnętrzne.

drzwi do domu

Autor: INVADO
Źródło: INVADO

Mimo że wszystkie się będą nazywać drzwiami, to w praktyce różna jest ich konstrukcja, zastosowane materiały i przede wszystkim przeznaczenie. Zewnętrzne drzwi mają chronić środek mieszkania albo domu przed czynnikami zewnętrznymi i nieproszonymi gośćmi, więc powinny być zrobione porządnie i solidnie. W domach przeważnie instaluje się drzwi zrobione z drzewa, często z szklanymi szybkami, które dodają im dużo stylu. W przypadku mieszkań raczej drzwi przeszklonych się nie spotyka, tu panują pełne konstrukcje wykonane z drewna lub stali. Podczas wyboru drzwi na zewnątrz bardzo istotne jest, aby posiadały one odpowiednią klasę zabezpieczenia. Zamek powinien być z atestem, ciężki do sforsowania, powinny także posiadać przeciwwłamaniowe bolce i jedną ze ścian z blachy, utrudniającą ich wyważenie.

Z kolei wewnętrzne drzwi zasłaniają jedynie dane pomieszczenia, więc przy nich skomplikowane zamki i wzmocniona konstrukcja raczej nie są potrzebne. drzwi wrocław używane w środku mieszkań można generalnie podzielić na cztery podstawowe rodzaje. Najpopularniejsze są klasyczne drzwi skrzydłowe, montowane w futrynie i otwierane na jeden bok.

drzwi wrocław

Autor: Porta KMI Poland
Źródło: Porta KMI Poland

Oferowane są one w paru wymiarach i niezliczonej liczbie wzorów i modeli zrobionych z drewna, płyt meblowych czy MDF. Czasami mają one duże powierzchnie ze szkła, co nie tylko może dodać estetyki, ale także sprawia, że w domu czy mieszkaniu będzie znacznie jaśniej. Sporym zainteresowaniem cieszą się też drzwi przesuwne – zobacz – , doskonale będą się one sprawdzać na przykład w niedużych pomieszczeniach, w których na typowe drzwi zwyczajnie nie byłoby miejsca.

Gdy interesuje Cię przedstawiany temat, to odsyłam do strony, ponieważ odnajdziesz tu mnóstwo fascynujących zagadnień w tym temacie.

Są one wieszane na specjalnej szynie, i w praktyce będą potrzebować tylko kilkanaście centymetrów miejsca obok ściany. W wielu domach spotyka się także drzwi harmonijkowe, ich zaletą jest to, że składają się one jak parawan.