Jakie są dostępne typy fototapet oraz jakiego rodzaju mają właściwości i zalety?

Wielokrotnie przy okazji remontu naszego mieszkania albo jedynie jednego ze znajdujących tam miejsc, zastanwiamy się w jaki sposób ozdobić dany pokój. W zależności od wybranego miejsca, wymagane jest dostosowanie nie tylko konkretnych elementów wyposażenia, lecz także koniecznych przyrządów oraz narzędzi.
Przykładowo ciekawym pomysłem na udekorowanie ściany w salonie czy też w pokoju dziecięcym mogą być różne gustowne fototapety.

Przy ich kupnie trzeba jednak zwrócić uwagę na kilka spraw. Istnieją trzy najpopularniejsze typy podkładu, na jakim robiona jest taka dekoracja. Są fototapety foliowe, lateksowe i winylowe.

Zainteresował Cię omawiany temat? Nie zwlekaj, tylko przeczytaj nowy wpis (https://mata-ochronna.pl/mata-ochronna-na-podloge-czarna), który z pewnością bardzo Cię zaciekawi. Zobacz!

Różnią się od siebie jakością, ceną i przeznaczeniem, czyli miejscem, na jakim mogą być naklejone. Najbardziej popularną, i zarazem najmniej kosztowną z nich, jest fototapeta foliowa, która powinna być laminowana. Nie powinno się jej przyklejać na ścianę chropowatą, dlatego też doskonale nadaje się na ozdabianie mebli.

Classen

Źródło: www.wagi-elektroniczne.pl
fototapety

Autor: ricciofix
Źródło: http://www.flickr.com
Innym typem są fototapety lateksowe, jakie nadają się na każdą powierzchnię. Są one wykonane z pokrytego lateksem papieru, co pozwala na wentylację ściany. Godny podkreślenia jest fakt, że są one trochę grubsze, a więc trwalsze od tych stworzonych z folii.

Czy taka problematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę, która odnosi się do omawianej kwestii, więc zapewne też Cię zaintryguje.

Poza tym w wypadku jej zanieczyszczenia, można ją delikatnie czyścić. Najdroższą wersją są tapety winylowe. Są one najtrwalsze oraz najcięższe. Podobnie do różnych wariantów, może być oferowana w wersji samoprzylepnej.

Posiada ona liczne atuty, dla przykładu można ją wiele razy zmywać, a dzięki swej grubości, może przykrywać przeróżne nierówności na ścianie, którą pokrywa. Aktualnie w sprzedaży często kupowane są tapety przestrzenne i tworzone na wymiar, nawet przy użyciu zaoferowanych przez klienta zdjęć.