Jakie rodzaje drewnianych wyrobów używa się często? Jakie wykorzystywane są często w meblarstwie?

Każdego dnia zdarza nam się używać różnego rodzaju drewnianych surowców. Zarówno płyt, jak również desek o różnej konstrukcji. Bez nich nie moglibyśmy robić mebli, lub też części konstrukcji domów byłyby trudne do zrobienia. Jakie są najbardziej rozpoznawalne typy surowców drewnianych?

płyty stolarskie

Autor: Emily Mathews
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z typów jest drewno klejone. Sprawdza się ono podczas tworzenia konstrukcji. Jest wytrzymałe. Tego typu surowiec robi się, jak jego nazwa wskazuje ze sklejonych fragmentów drewna. Już podczas klejenia można je w dowolny sposób formować. Nadając kształt, jaki byłby ciężki do uzyskania gdy chodzi o lite drewno. Fornir natomiast to cieniutka okleina wykonana z drewna, jaką okleja się mebel z zewnątrz. Używa się do jego wyrobu drewna bardziej szlachetnego, które posiada piękny przekrój. Używając forniru mebel otrzymuje ładniejszy wygląd. Może być zrobiony z normalnej płyty, natomiast za sprawą forniru na jego powierzchni widoczne są szlachetne słoje drewna. Interesujące publikacje: .

Płyty stolarskie były używane do wytwarzania mebli już bardzo dawno temu. Gdy przekroi się taką płytę widać wyraźny środek, składający się z osobnych kawałków drewna. Od zewnętrznej strony natomiast wszystko przykryte jest obłogiem. Płyty stolarskie są z reguły wykorzystywane w meblarstwie. Płyta wiórowa z kolei to całkiem ekonomiczny surowiec. Zrobiona została poprzez sprasowanie drewnianych wiórków, trocin jak również innych niewielkich elementów drewna.

Masz wielki kłopot z wyszukaniem dobrego rozwiązania Twojego problemu? Z pewnością szybko pomoże Ci ta strona www (https://www.zinstudio.pl/moodboard/).

Tego typu wyroby są używane co dzień, chociaż z reguły nie przykuwają naszej uwagi. Teraz już będziemy wiedzieli z jakiego surowca przykładowo wykonane są nasze meble. Dla klientów: więcej.

Posted in Bez kategorii