Jakie lampy kupić, aby zaakcentować szykowny i ekskluzywny wyraz pokoju dziennego?

Na co dzień szerzy się opinia, że najistotniejszy wpływ na wystrój wnętrza ma kolor ścian i ustawione w nim meble. Warto jednakże spostrzec, że to drobne detale budują jego styl i nadają mu należyty wygląd. Do tych drobiazgów zaliczają się przede wszystkim ekskluzywne lampy stołowe i pozostałe dekoracje oświetleniowe.

Lampa wisząca do biura Paramo chrom

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Ekskluzywne żyrandole (ekskluzywne żyrandole) z kryształowymi zawieszkami to uosobienie wytworności i luksusu. Wyposażone w nie pomieszczenia od razu zyskują niezwykle reprezentacyjny charakter, a sam żyrandol skutecznie przykuwa spojrzenia zarówno domowników, jak i gości. Tworzone przez kryształki lampy, ekskluzywne efekty świetlne mogą zadbać o ładną grę światła na suficie i ścianach – poprzez to wnętrze uzyska nowoczesny charakter, jak również zostanie optycznie powiększone. ekskluzywne żyrandole można także wyeksponować, zestawiając je z innymi lampami w podobnym stylu. Doskonale sprawdzą się w tej roli ekskluzywne lampy stołowe ( lampy stołowe) na dekoracyjnych nogach z wieloma precyzyjnie dopracowanymi detalami.

Ważny jest również abażur takich lamp. Powinien on być dopasowany kolorystycznie do ścian pomieszczenia lub budować z nim dekoracyjny kontrast – sprawi to, że będzie on jeszcze bardziej widoczny i zadba o dekoracyjny wygląd pomieszczenia. Ważną rolę w budowaniu wystroju salonu odgrywa również odcień światła emitowanego przez lampy ekskluzywne (link). Jasne i ciepłe światło nada pomieszczeniu przytulny, domowy charakter, a także zachęci domowników do spędzania wolnych chwil z książką w ręku. Bardziej chłodne światło sprawi, że pokój będzie wydawać się nowoczesny i ponadczasowy. Może ono jednak sprawić, że domownicy odczują dystans do tego pomieszczenia i będą je użytkować tylko przy wyjątkowych okazjach. Możemy także użyć różne żarówki w obrębie jednego pomieszczenia. W ten sposób środkowa część pokoju nabierze chłodnego charakteru dzięki zimnemu odcieniowi żarówki, a kącik natomiast stanie się bezpieczną oazą do czytania, dzięki wykorzystanej żarówce o ciepłej barwie światła.

mieszkanie

Autor: Marma Polskie Folie
Źródło: Marma Polskie Folie

Lampy ekskluzywne odznaczają się zazwyczaj wyższą ceną. W tym wypadku płaci się jednak za elegancki wygląd, a także za zastosowane do wyprodukowania lampy materiały. Są to wysokiej jakości metale, a także opalizujące kryształki wykonane z cennych kamieni szlachetnych. Dlatego też wysoka cena doskonale współgra z jakością oferowanego produktu i jest do niej całkowicie adekwatna.