Schody są niejako wizytówką mieszkania. Jeżeli są drewniane, dodają mu elegancji i wytworności. Hipotetycznie mogłyby być wykonane z dowolnego typu drewna, przy czym unika się używania niezwykle miękkiego drewna sosnowego i wrażliwego na zawilgocenie bukowego.
Znacznie lepszym wyjściem okazałyby się twarde gatunki drewna, np.
dąb, jesion lub nawet drewno pochodzące z tropikalnych gatunków drzewa. Ponadto gdy specjaliści montują schody drewniane, w każdym przypadku zabezpieczają je m.in. lakierem, który zwiększa wytrzymałość na ścieranie. Wybierając konkretny gatunek drewna nie ma konieczności szukać takiego, który kolorystycznie pasuje do drewnianej podłogi. Korzystniejszym wyjściem jest, żeby odcień drewna użytego przy budowie schodów do pewnego stopnia kontrastowało z odcieniem podłogi.
Nie możesz się doczekać kolejnych ciekawych treści na ów temat? Mamy do Ciebie dobrą wiadomość – kliknij meble drewniane do salonu warszawa w poniższy link i ciesz się czytaniem.
Kolejną zaletą płynącą z użycia tego typu schodów jest to, że są one proste w montowaniu i są dostępne w całej palecie wykończeń. prezentują się doskonale również z elementami z metalu, jak i elementami ze szkła. Naturalnie tego typu schody, jeśli tylko są zamontowane w miejscu, gdzie jest duże natężenie ruchu, muszą być tym bardziej poddawane czyszczeniu.

Źródło: http://www.apdmarket.pl
Wybór odpowiedniego gatunku drewna ma olbrzymią rolę, gdyż jest to element, który powinien posłużyć długie lata. Należałoby zatem zapłacić trochę więcej za dobry rodzaj drewna, niż potem żałować zbyt pochopnie podjętej decyzji. Dobre drewniane schody powinny być w jak najwyższym stopniu odporne na porysowanie.
Pewnego rodzaju korzyścią może być to, że tego typu schody układa się na dalszym etapie budowy budynku, zatem mamy nieco więcej czasu na odnalezienie najlepszeg dla nas rozwiązania.