Jakie akcesoria pozwalają zadbać o odpowiednią higienę w toaletach publicznych?

Utrzymanie na dobrym poziomie higieny w części miejsc jest cięższe do wykonania aniżeli w innych. Można wymienić przykład szaletów miejskich, z jakich korzysta wiele osób.

powietrze

Autor: justgrimes
Źródło: http://www.flickr.com
landszaft - odzież

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie rozwiązania sprawiają, że możemy skorzystać z nich bez strachu o własne zdrowie?

W takich toaletach musi być jak najmniej urządzeń, jak i produktów higienicznych wielorazowego użytku. Z tego względu właśnie miast ręcznika wielorazowego użytku, który posiadamy we własnych domach, jest suszarka do rąk, albo podajnik z ręcznikami papierowymi. To najczęściej spotykane rozwiązania, dzięki jakim nie musimy się martwić zarazkami.
suszarka do rąk

Autor: Agnieszka Bykowska
Źródło: http://bykowskaagnieszka.wordpress.com/
Kolejną sprawą jest mydło, które w toalecie musi się znaleźć. Natomiast ustawienie po prostu zwykłej kostki będzie bardzo niehigieniczne.

Sądzisz, że ten artykuł jest ciekawy? Jeśli tak, kliknij ten link – ten serwis (https://www.francke-art.pl/blog/skad-sie-wzial-styl-industrialny-historia–n17) publikuje pokrewne zagadnienia, one także są warte zainteresowania.

Z tej przyczyny też przydatne będą dozowniki na mydło, za sprawą których obce sobie osoby nie muszą korzystać z tej samej kostki, przez co zarazki, jakie są na rękach nie przechodzą na inne osoby.

Należy pamiętać także o tym, iż już na samych kranach znajdują się ogromne ilości zarazków, jakie dostają się tam, ponieważ idąc z toalety, dotykamy kurków do odkręcenia wody. Dlatego też dobrym rozwiązaniem są krany na fotokomórkę. W taki sposób nie musimy ich dotykać, a jedynie musimy przystawić ręce, co włączy wodę na krótki czas, w którym powinno się być w stanie umyć dłonie. Potem strumień sam się wyłączy.

Wymienione powyżej sprzęty powinny znaleźć się w każdej toalecie publicznej. Jeszcze jakiś czas temu z wyposażeniem bywało różnie, jednak dziś w każdym nowym szalecie to już kwestia obowiązkowa.