Jaka szafa wnękowa będzie najlepsza do małego przedpokoju i co może posiadać ona w wyposażeniu dodatkowym?

szafa wnękowa jest dziś bardzo często stosowanym elementem wyposażenia. Będzie ona z powodzeniem spełniała funkcję szafy na ubrania, należy pamiętać jedynie o kilku kwestiach. Najwłaściwiej taką wnękę w ścianie zabudować półkami oraz zakryć drzwiami.
W środku szafy wnękowej mogłyby być półki czy drążki wieszakowe.

dekoracje do domu

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli taka szafa nas interesuje, dodatkowym wyposażeniem może być jeszcze halogenowe oświetlenie, które uruchamia się przy otwarciu drzwi. Mogą być tam jeszcze stopery w prowadnicach, które przytrzymują drzwi w odpowiednim miejscu, szczotki uszczelniające i zabezpieczenia przed wypadaniem drzwi. Jeżeli interesują Cię szafy wnękowe Wrocław jest miejscem, w którym znajdziesz dużo sklepów meblowych, jakie oferują takie szafy. Wnęka na szafę w przedpokoju musi być większa niż sama szafa. Zazwyczaj bywa, że przygotowany jest standardowy wymiar szafy, ale zapomina się o grubości ścian szafy oraz jej drzwi. Należy wiedzieć, że na zamocowanie przesuwnych drzwi potrzeba 8-10 centymetrów. Szafa ubraniowa do przedpokoju, w jakiej zmieszczą się swobodnie koszule na drążku, posiada głębokość 60 cm.
Jeżeli planujemy tam składować płaszcze oraz grubsze ubrania, należałoby wykonać ją trochę głębszą. Wtedy głębokość takiej wnęki liczyć musi 80-90 cm. Można by spotkać także szafy płytsze o głębokości 40 cm. Tutaj możemy zawiesić ubrania na wysuwanym drążku, równolegle do tyłu szafy. Jeśli szafa do zabudowy miałaby być usytuowana w przedsionku, to jest bardzo dobry pomysł. Drzwiczki jezdne do tego typu szafy nie wymagają przestrzeni przed nią. Doskonale więc mogą sprawdzać się wtedy, kiedy naprzeciw mebla są drzwi do łazienki czy też sypialni. Wadą może być wyłącznie to, że nie posiadamy wglądu do pełnego wnętrza szafy.

Jedno skrzydło drzwi zawsze jest zamknięte. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć niewielkie wnętrze, można by na szafie wnękowej przymocować folie samoprzylepną w paski. W małym przedsionku znakomicie będą sprawdzały się fronty szklane.