Jak zaprojektować ciekawą aranżację pomieszczenia?

Wszyscy chcemy mieszkać w ładnym miejscu. Jednak miejsce zamieszkania musi być nie tylko odpowiednie estetycznie, musi być jeszcze ciekawe. Nawet piękne wnętrze może być też zwyczajnie nudne. A jak sprawić, żeby nikt z gości nie pomyślał, że Twój pokój gościnny lub sypialnia są niezbyt interesujące? Sposobów na urozmaicenie aranżacji pomieszczenia jest mnóstwo. Dobrym rozwiązaniem jest z pewnością wybranie mebli „nie pasujących”.

Sypialnia - dekoracja pomieszczenia

Autor: simon_music
Źródło: http://www.flickr.com

Można to odnieść do innej epoki albo odmiennego stylu wyposażenia. Przykładowo w sklepach albo na wyprzedażach domowych kupisz meble wypoczynkowe w stylu barokowym. Nie trzeba całego salonu przerabiać na barok.

Ten serwis internetowy inspekcja tv rurociągów ma wciągające informacje na prezentowany temat, więc, jeżeli ta problematyka Cię ciekawi, to sprawdź to obowiązkowo.

Krzesło z baroku może świetnie wyglądać w zwykłej aranżacji albo nawet pojawić się w modernistycznym wnętrzu – więcej o tym na tej stronie. To samo odnosi się do innych „nie pasujących” elementów aranżacji. Przykładowo: kolorowych ozdób typowych dla krajów Ameryki Południowej.

Każdy pokój będzie o wiele bardziej interesujący też wówczas, gdy trochę podkręcisz ubarwienie wnętrza. Dobrym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest dorzucenie mocniej energetyzujących barw. Takich jak mocna pomarańcz czy czerwień. Tyle, że należy mieć na uwadze, że barwy takie nie powinny występować w zbyt dużej ilości. Wówczas pomieszczenie stanie się nieco irytujące. Może nawet powodować problemy ze skupieniem, a w ekstremalnych przypadkach z zasypianiem.

wnętrza tarasu

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

W kwestii barw dobrze jest również pamiętać o przeciwieństwach. Jeżeli chcesz wprowadzić nowy, mocny akcent do pomieszczenia, odpowiednim wyborem za każdym razem okaże się przeciwstawne zestawienie. Jeżeli całe wnętrze jest jasne, dodaj coś bardzo ciemnego. Jeśli pomieszczenie jest stonowane, dorzuć przeciwny kolor o mocnej intensywności. W takim wypadku na pewno nie będzie nudno.