Jak zabezpieczyć mieszkanie oraz budynek gospodarczy przed złodziejami, czyli garść przydatnych sugestii

Ochrona mieszkania przed włamaniem jest jednym z najważniejszych obowiązków pana domu.

W sprzedaży jest teraz oferowanych wiele zabezpieczeń, które bądź mają zniechęcić potencjalnych włamywaczy, albo udaremnić ich niecne plany. Najprawdopodobniej najlepszą ochroną pozostaje zdrowy rozsądek i poczucie odpowiedzialności za wspólne dobra. Jak przypomina nam znane powiedzenie – okazja czyni złodziejem.

Żeby uchronić dom przed kradzieżą należy obowiązkowo pamiętać o domykaniu drzwi wejściowych i spuszczaniu rolet.

Porządne drzwi antywłamaniowe - producent GERDA

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Działania rzecz jasna nie zapewnią stuprocentowej ochrony, ale w znaczny sposób zmniejszą ryzyko rabunku. Jednym z podstawowych sposobów na złodziei jest nabycie drzwi oraz rolet antywłamaniowych. Szczególnie w wielkich aglomeracjach właściciele lokali mieszkalnych muszą troszczyć się o to, żeby z pomieszczeń nie zniknęły wartościowe przedmioty. Przykładowo, miasto stołeczne przyciąga wiele osób, które bez wyrzutów sumienia mogą okraść nawet tych najmniej zamożnych członków miejskiej społeczności. Z tego powodu wybierając drzwi antywłamaniowe trzeba stawiać na solidne produkty i zamiast jechać do hipermarketu budowlanego, lepiej wpisać w wyszukiwarkę hasło Gerda Warszawa – drzwi wykonane przez uznaną markę zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa, czego dowodem mogą być liczne nagrody przyznane temu producentowi.

Wartościowe rzeczy magazynujemy nie tylko w domu, ale także w garażach albo budynkach gospodarczych. Auta, podkaszarki, sprężarki to jedynie niektóre dobra, które trzeba ustrzec przed kradzieżą. Najprawdopodobniej najlepszym pomysłem będzie wstawienie bramy antywłamaniowej. I znów w tym przypadku nie warto iść najkrótszą drogą – po raz kolejny możemy użyć zapytanie Gerda Warszawa i to nawet jeżeli nie jesteśmy zameldowani na terenie stolicy. Ten doceniony producent podłoga podniesiona knauf posiada sieć punktów handlowych w całym kraju, więc nie będzie jakiegokolwiek problemu z zakupami.

Wejdź i przekonaj się sam, to bardzo proste.

Kompletnie osobną sprawą jest zabezpieczenie maszyn rolniczych.

Te bardzo często, zwłaszcza na tych najmniej rozwiniętych obszarach wiejskich, są garażowane w starych budynkach. Tutaj nie opłaca się zamontowywać nowiutkich drzwi garażowych – te zbite kiedyś z desek gwarantują wystarczającą ochronę. Należy tylko dokupić kłódki, żeby niepowołane osoby nie zaglądały do środka. Na zakończenie jeszcze jedna ważna uwaga: według specjalistów najlepszą ochronę przed kradzieżą zapewnią nam… odpowiedzialni sąsiedzi.