Jak wyposażyć dom w stylu nowojorskim?

Myślisz nad tym jak urządzić lokum? Być może chcesz mieszkać w mieszkaniu takim, jakie można oglądać w popularnych amerykańskich serialach? Amerykańskie umeblowanie jest również dla Ciebie. Właściwe meble i materiały dostaniesz również w polskich salonach meblowych. Już niedługo Twój dom będzie prezentować się tak samo, jak mieszkania Twoich ulubionych postaci z filmu. Pozwoli na to styl nowojorski. Jak zaaranżować mieszkanie po nowojorsku?

Salon w stylu nowojorskim

Autor: www.stylemepretty.com/
Źródło: www.stylemepretty.com/
Bardzo ważna w aranżacjach rodem z New York jest prostota.

Jeżeli zaciekawił Cię przedstawiony temat, poznaj ten link (https://www.prownes.pl/projektowanie-arnazacja-kawiarni/), gdzie znajdziesz obszerne informacje. Poszerz swoje wiadomości.

Aranżacje tego rodzaju lubią minimalizm. To świetnie, bo takie mieszkania wyglądają tez bardzo nowocześnie. Styl minimalny ma też taką zaletę, że jeszcze długo nie wyjdzie z mody.

Można spodziewać się, że Twoje lokum wciąż będzie sprawiać wrażenie modnego – nawet po wielu latach. Jednocześnie modernistyczne mieszkanie może być niezwykle praktyczne. Nie znajdziesz tutaj wiele zdobnictwa. Klasyczne meble są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Kompozycje sprawiają wrażenie dobrze zaaranżowanych i geometrycznych. Wystrój w stylu nowojorskim jest także prosto zmienić, kiedy dokupisz nowy element aranżacji albo będziesz mieć ochotę na poprzestawianie mebli. Kształty elementów aranżacji są proste i komponują się w wielu ustawieniach.

Istotnym elementem stylu new york jest stolarka, a więc drewniane (zobacz półki na ścianę drewniane) obudowania drzwi i okien. Muszą być wysokiej jakości. Zajmują istotne miejsce w aranżacji. Dobrze jest postawić również na dobrą jakość obić mebli. Te mogą być ze wzorami. Jednak stawiaj głównie na wyraziste i proste wzory. Wzornictwo w stylu nowojorskim jest symetryczne.

Jeśli chodzi o ubarwienie w stylu nowojorskim pasować będą barwy na ogół pasujące do minimalizmu. Styl ten lubi beże czy biel. Mocniejsze barwy też się sprawdzą, jednak wówczas warto wybrać monochromatyczność.