Jak wyposażyć dom w stylu nowojorskim?

Myślisz nad tym jak urządzić lokum? Być może chcesz mieszkać w mieszkaniu takim, jakie można oglądać w popularnych amerykańskich serialach? Amerykańskie umeblowanie jest również dla Ciebie. Właściwe meble i materiały dostaniesz również w polskich salonach meblowych. Już niedługo Twój dom będzie prezentować się tak samo, jak mieszkania Twoich ulubionych postaci z filmu. Pozwoli na to styl nowojorski. Jak zaaranżować mieszkanie po nowojorsku?

Salon w stylu nowojorskim

Autor: www.stylemepretty.com/
Źródło: www.stylemepretty.com/
Bardzo ważna w aranżacjach rodem z New York jest prostota. Aranżacje tego rodzaju lubią minimalizm. To świetnie, bo takie mieszkania wyglądają tez bardzo nowocześnie. Styl minimalny ma też taką zaletę, że jeszcze długo nie wyjdzie z mody.

Można spodziewać się, że Twoje lokum wciąż będzie sprawiać wrażenie modnego – nawet po wielu latach. Jednocześnie modernistyczne mieszkanie może być niezwykle praktyczne. Nie znajdziesz tutaj wiele zdobnictwa. Klasyczne meble są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Kompozycje sprawiają wrażenie dobrze zaaranżowanych i geometrycznych. Wystrój w stylu nowojorskim jest także prosto zmienić, kiedy dokupisz nowy element aranżacji albo będziesz mieć ochotę na poprzestawianie mebli. Kształty elementów aranżacji są proste i komponują się w wielu ustawieniach.

Istotnym elementem stylu new york jest stolarka, a więc drewniane (zobacz półki na ścianę drewniane) obudowania drzwi i okien. Muszą być wysokiej jakości. Zajmują istotne miejsce w aranżacji. Dobrze jest postawić również na dobrą jakość obić mebli. Te mogą być ze wzorami. Jednak stawiaj głównie na wyraziste i proste wzory. Wzornictwo w stylu nowojorskim jest symetryczne.

Jeśli chodzi o ubarwienie w stylu nowojorskim pasować będą barwy na ogół pasujące do minimalizmu. Styl ten lubi beże czy biel. Mocniejsze barwy też się sprawdzą, jednak wówczas warto wybrać monochromatyczność.