Jak wybrać wyposażenie ogrodu? Odpowiadamy na to pytanie!

Meble ogrodowe warto kupować poza sezonem, ponieważ ich ceny są wówczas niewysokie. Wiele osób jednak zaczyna szukać ich za późno, widząc nagle coraz dłuższe, gorące dni. Wówczas powinno się być już przygotowanym na to, że raczej nie kupimy wyposażenia ogrodu okazyjnie.

stolarz

Autor: Duka
Źródło: Duka
Bo zima i jesień to pory, w jakich warto kupować meble ogrodowe Jelenia Góra nie jest wyjątkiem – również tam można kupić je najtaniej owym czasie.
taboret

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Późną wiosną i latem trzeba raczej skoncentrować się na szukaniu umeblowania odpowiadającego nam jakością i wypatrywać okazji, ponieważ mogą one pojawiać się nagle. Bywa, że zakup kilka dni zbyt wcześnie kończy się rozżaleniem, że jednak zapłaciliśmy za dużo.
Na jakość trzeba zwracać uwagę zawsze, bo dopiero porządnie zbudowanie, z dobrej jakości materiałów meble mogą uchować się dłużej niż jedno lato. Ogród nie jest pokojem, gdzie przede wszystkim intensywne używanie ma wpływ na stan mebli – na zewnątrz najczęściej większą rolę odgrywają różnorodne warunki pogodowe.
Z tego powodu przed kupnem pomyślmy, w jaki sposób meble będą używane. Czy będą chowane na noc i przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi? Jeśli wątpimy we własną regularność sprzątania ogrodu, lepiej nie pakować pieniędzy w delikatniejsze zestawy ratanowe czy wiklinowe. Oczywiście mają one swoje zalety, nie zniszczą się również po jednej nocy niepogody, ale nie liczmy na to, że będziemy z nich korzystać przez dekadami.

Interesują Cię przeróżnego typu specjalistyczne posty? Zatem kliknij tutaj wynajem dekoracji ślubnych i przeczytaj nasze nowe wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Zamiast nich można wybrać mebelki z plastiku, które bywają bardzo ładne, a przy tym są zwykle lekkie i nietrudne w składaniu. Ma to znaczenie, gdy będą często chowane lub przesuwane. Wówczas meble ogrodowe drewniane i z metalu mogą okazać się niewygodne, chociaż te ostatnie, przede wszystkim wykonane przez renomowanych producentów, wydają się najtrwalszym wyborem.

Sprawdźmy tylko, czy zostały powleczone są emulsją przeciwkorozyjną. Drewno także może przetrwać lata.
Bez znaczenia, jaki typ mebelka nabędziemy, przy właściwej pielęgnacji posłuży nam o wiele dłużej, niż się spodziewaliśmy.