Jak wybrać fototapetę do mieszkania? O czym powinniśmy pamiętać? Jakie są najważniejsze wytyczne?

mieszkanie
Fototapety, jakie jeszcze nie tak dawno kojarzyły się z czasami PRL-u, aktualnie znów stają bardzo modne. Nie będziemy ich kojarzyć już z kiczem, są bardzo często wybierane, zwłaszcza, iż pasują do każdego pomieszczenia w domu.

Minimalistyczny wystrój wnętrz
Autor: Plage Vinilos y Adhesivos
Źródło: http://www.flickr.com
O ich estetyczne walory bez przerwy jednakże spierają się projektanci. Niektórzy z nich odnoszą się do nich jak do normalnego elementu dekoracyjnego, pozostali uważają, iż to po prostu najbardziej zwykły kicz i tandeta. Fototapety mogą nadać wnętrzu wyjątkowego charakteru, należy mieć jednak odwagę i wyczucie smaku, ażeby najlepiej zaaranżować wnętrze, w którym mamy w planach skorzystać z tego typu dekoracji. Dobrze wiedzieć, że dzięki fototapecie można całkowicie odmienić wnętrze, ale można również popełnić aranżacyjny błąd.

Fototapeta przede wszystkim musi być przypasowana do wnętrza, np. więc fototapeta okno z widokiem będzie rewelacyjna do salonu lub sypialni, a gorzej będzie się prezentować w kuchni. Tapety mają bardzo wiele zalet, bez wątpienia dodają przestrzeni, tak więc są idealne do miejsc dość wąskich. Wiadomym jest jednakowoż, iż niezbędny jest odpowiedni wzór, w jakich taka przestrzeń jest uchwycona – marzy mi się fototapeta okno z widokiem. Takie tapety stwarzają bardzo specyficzny klimat, dzięki czemu podkreślają charakter wnętrza oraz nadają mu wyjątkowy charakter. Fototapety potrafią zastąpić wszelkie inne dekoracje. To centralny i wysuwający się na pierwszy plan dekor. Sama jednakże musi być dobrana ze smakiem i umiarem. Tak jak powiedzieliśmy we wcześniejszym fragmencie, przede wszystkim ważne jest wybranie tapety do konkretnego pomieszczenia, więc dla pokoju dorastającego młodzieńca będzie pasować fototapeta motoryzacja, a w pokoju pasjonata podróży najlepsze będą jakieś wspaniałe widoki.

fototapeta
Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com
Jak myślimy nad tym, w jakim miejscu umieścić fototapetę, najbardziej korzystnie rozpatrzyć, jaki powinien on mieć charakter i jak prezentuje się jej miejsce w pomieszczeniu. Tego rodzaju tapeta najbardziej się wyróżnia, ale może spełnić rolę tła, może być tak więc zwyczajnym dekorem – (przeczytaj informacje). By tego rodzaju tapeta nie została odebrana jako kicz, najbardziej korzystnie we wstępnym projekcie zdefiniować jej funkcję, a w dalszej kolejności do tej koncepcji dopasować całość aranżacji.