Jak w ciekawy sposób oświetlić pokoje, czyli rzecz o upodobaniach naszych rodaków i chęci przełamania schematów

oświetlenie
Urządzanie wnętrz być może nie jest zajęciem zbyt nużącym, lecz wymaga od projektanta wielkiej inwencji twórczej, zwłaszcza wtedy, kiedy pokoje są kameralne lub ich właściciele nie są w stanie przeznaczyć wszystkich dostępnych środków pieniężnych na całościowy remont. Można rzecz jasna poszukać projektanta wnętrz, lecz w takim przypadku cena odświeżenia mieszkania dodatkowo wzrośnie.

oświetlenie
Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście w miesięcznikach i sieci znajdziemy mnóstwo artykułów, których redaktorzy podpowiadają, w jaki sposób za małe pieniądze zmienić wystrój domowych pomieszczeń. Teraz skoncentrujmy się więc na sprawach związanych z szeroko rozumianą tematyką oświetlenia. Toaleta nie jest uważana za najbardziej okazałe miejsce, ale i tutaj wchodzą goście zaproszeni na popołudniową kawę. A jasne światło staje się zaletą, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę małe toalety, które znajdziemy w każdym peerelowskim bloku. Jednak czysto funkcjonalne względy nie w każdym przypadku przeważają – niektórzy gospodarze dbają również o to, żeby podczas kąpieli nie brakło im wrażeń, ma się rozumieć tych estetycznych. Montowanie oświetlenia nad lustrem z biegiem czasu staje się powszechnie obowiązującym zwyczajem.

Jednak żyrandole łazienkowe mogą łamać wspomnianą konwencję i zostać świetnym uzupełnieniem innych źródeł światła. Do niebanalnie wyposażonej łazienki warto wybrać żyrandol ze stali kwasoodpornej, który został udekorowany szklanymi kloszami w kształcie kwiatów. Natomiast w pokojach dziecięcych potrzebne bywa trochę bardziej przyciemnione źródło światła. Pięcioletni chłopcy nie lubią układać się do snu w pomieszczeniach, gdzie panują egipskie ciemności. Wielu ojców kupuje wolnostojące lampki, które później stają się własnością następnego potomka. I tutaj warto zmienić swoje preferencje, a kinkiet dla dzieci może okazać się najlepszą alternatywą, zwłaszcza że takie źródła światła są ozdabiane wizerunkami słynnych postaci z baśni. www.skleposwietlenie.pl/1635-zyrandole-wloskie http://skleposwietlenie.pl/1655-kinkiety-dla-dzieci http://www.skleposwietlenie.pl/1632-zyrandole

oświetlenie
Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Operatywni i oczytani gospodarze nie potrzebują wertować branżowej prasy w poszukiwaniu niebanalnych pomysłów. Wystarczy, że podczas zakupów w miejscowym spożywczaku zauważą wentylator, a błyskawicznie w ich umysłach zrodzi się interesujący pomysł. A mianowicie, pomyślą o kupnie lampy z wiatrakiem, którą później zamontują w salonie albo sypialni. Natomiast wielbiciele przedwojennego stylu wybiorą lampy firmy Reccagni Angelo , które są produkowane aż na Półwyspie Apenińskim i cechują się starannością wykonania oraz wykorzystaniem materiałów najwyższej jakości, więc salon z tak niezwykłym oświetleniem będzie prawdziwą ozdobą całego mieszkania.