Jak w banalny sposób ożywić zbyt tradycyjnie wyposażone wnętrza prywatnych budynków mieszkalnych

Wnętrza naszych domów są aż zbyt często urządzane bez jakiejkolwiek konkretnej koncepcji. Dużo zarzutów można także skierować pod adresem gospodyń, które od 30 lat właściwie niczego nie zmieniły w przedpokoju albo łazience. Na ładnie, czyli innymi słowy modnie, urządzone wnętrze nie zawsze składają się jedynie nowe meble lub oryginalne firany czy chodniki. Chyba każdy przyzna także, że największym wrogiem pięknie urządzonego wnętrza jest dekoracyjny chaos, zatem do meblościanki z czasów peerelu zupełnie nie będą pasować gadżety rodem z akwareli surrealistów.

kafelki

Autor: OPOCZNO
Źródło: www.podlogi.info
Na szczęście prywatne pomieszczenia mogą prezentować się inaczej, czyli lepiej, jeśli tylko my, jako ich właściciele, zatroszczymy się o mniej bądź bardziej radykalne zmiany. De facto nawet małe modyfikacje mogą kompletnie nas zaskoczyć, oczywiście pozytywnie. I nawet nikt nie będzie musiał pozbywać się trzydziestoletnich mebli, bo bez trudu można nabyć pasujące do nich piękne dodatki. Pokój z lat 70 zeszłego wieku rewelacyjnie ożywią designerskie lampy (więcej szczegółów).

Gdy już przestudiujesz zamieszczony tutaj artykuł, równie atrakcyjna będzie ta oryginalna strona www (http://www.szklarz.net/galeria/podlogi-szklane/), gdyż zawiera zbliżone dane na ten temat.

Najrozsądniej oczywiście rozglądnąć się za tymi wykonanymi w stylu retro. Tymczasem sam asortyment lamp jest na tyle pokaźny, że każdy będzie mógł znaleźć pasujący do wystroju model.

Osoby zajmujące się aranżacją wnętrz radzą, aby przynajmniej jedna ściana w danym pomieszczeniu czymś się wyróżniała, zatem można z powodzeniem przykleić fototapetę z widokiem meksykańskiej plaży czy barokowych kamieniczek. Tak samo trafionym pomysłem jest nabycie w hipermarkecie gotowego szablonu z motywami kwiatów czy fantazyjnych ornamentów, a nawet z zabawnymi napisami.

kafelki

Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz

Jednak idąc za ciosem możemy także wyróżnić sufity, które niewątpliwie będą przykuwały uwagę zaproszonych gości, jeśli w pokojach albo bawialni umieścimy przepiękne wielobarwne żyrandole kryształowe.

Chociaż w tym miejscu skoncentrowaliśmy się tylko na pokojach, to wszak łazienkę oraz kuchnię także należy odświeżyć. Jeśli kogoś nie stać na piękne płytki włoskie (sprawdź szczegóły), to może zamówić kilka dekoracyjnych kafelek, które ożywią nudą biel pozostałych fliz. W takich pomieszczeniach też warto umieścić funkcjonalne, a równocześnie stylowe oświetlenie. Z pewnością tutaj sprawdzą się nieduże energooszczędne lampki, które można zamontować na suficie bądź ścianach.